פרסום ראשון • אחרי הפילוג: אביגדור ליברמן מתווך בין 'בני תורה' ל'דגל התורה'

הישורת האחרונה לקראת הבחירות לעיריות בפתח, והציבור החרדי לא יודע את נפשו:

בשלוש ערים מרכזיות מפוצל הציבור החרדי ליטאי בין 'יהדות התורה' למפלגה החדשה של הפלג הירושלמי, 'בני תורה', ורבים חוששים מפני התוצאות שפיצול שכזה יכול להביא.

ההעמדתו של מועמד 'הפלג' חיים אפשטיין בירושלים כמועמד לראשות העיר, יכולה לפצל את קולות החרדים בינו לבין ליאון, ולהביא לבחירתו על מגש של כסף של ניר ברקת.

גם 5,000 קולות לכאן או לכאן, בערך בנק הקולות של 'הפלג', יכולים להכריע את הבחירות ולהביא לבחירתו מחדש של ברקת, ומכאן החשש הגדול.

ביממה האחרונה, אנחנו חושפים כעת לראשונה, לא אחר מאשר אביגדור ליברמן, מי שיש לו הרבה ממה לחשוש ממועמד 'בני תורה' (שעשוי להביא לבחירתו של ברקת ולא של מועמדו של ליברמן משה ליאון), פועל לאיחוד השורות בין 'דגל התורה' ל'בני תורה'. המטרה: לנסות לצמצם את הפערים בין הצדדים ולהביא לתמיכת כל הצדדים במשה ליאון. במקרה כזה, העריך הבוקר יהושע פולק, אם כל הציבור החרדי יהיה מאוחד סביב ליאון – סיכוייו גבוהים.

ליברמן מינה לצורך המו"מ הזה את משה קלצ'ין וישראל יהושע, שיהיו בצוות הגישור המיוחד לנושא הזה. השניים, לפי עדויות שונות שקיבלנו, כבר נועדו מספר פעמים עם אנשי הגראי"ל שטינמן והגר"ש אוירבאך.

על הפרק: הסכמת חזו"א 5 להשתתפותה של 'בני תורה' בקואליציה העירונית העתידית, תוך חלוקה שווה בתפקידים. כמו כן, אישור לפרסום מודעות העירייה בהפלס, וכן הקמת צוות קואלציוני אחיד לאחר הבחירות, לדרישות המשותפות.

האם אכן ליברמן יהיה מי שיביא את השלום – לפחות עד הבחירות – בין המחנות? ימים (ספורים) יגידו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.