האם מאשדוד: "קולות אמרו לי להטביל את התינוק"

בחקירתה אמרה האם החרדית החשודה בהטבעת בנה למוות: "קולות אמרו לי להטביל אותו". עוד סיפרה כי קיבלה מסר שבנה הוא "בן המשיח" וכי ייצא מהמים בכוחות עצמו

אתמול הותר לפרסום כי אם התינוק שטבע למוות בחדר מלון באשדוד, צעירה חרדית בת ‭ 28 ‬ תושבת אזור בית שמש, חשודה ברצח בנה. לפי החוקרים, בכתבה שמתפרסמת הבוקר ב'ישראל היום', האם "קיבלה הארה" ולפיה עליה להטביל את הילד. בעלה שוחרר ממעצר והמשטרה שוקלת את המשך הצעדים נגדו, לאחר שהיה עצור כמה ימים בחשד לשיבוש חקירה.

בחקירתה טענה האם, אשר לה רקע של בעיות נפשיות, כי נכנסה לג'קוזי בחדר מלון מיאמי באשדוד, שבו שהתה  המשפחה בחג הפסח, ולפתע, לדבריה,  "קיבלה מסר מהשכינה". היא סיפרה  לחוקרים כי "הטבילה" את התינוק בן החודש ארבע פעמים. "השכינה אמרה לי שהוא בן המשיח", טענה והוסיפה כי בשל כך היא אמרה שהילד ייצא בכוחות  עצמו מהמים, "כגבר".

בעיתון מדווח הבוקר כי במהלך חקירת הטרגדיה, עלו סתיות בגרסאותיהם של הזוג. האב טען כי שמע צעקות והחל בביצוע החייאה בפעוט, שלדברי אשתו החליק מידיה ונפל למים. השניים נעצרו לאחר האירוע ושוב ושוב הוארך מעצרם. במהלך תקופה זו נשלחה האם להסתכלות פסיכיאטרית, שקבעה כי אינה כשירה לעמוד לדין. האב שוחרר כבר בשבוע שעבר בתנאים מגבילים והמשטרה אף ערכה לפני סוף השבוע עימות בינו לבין רעייתו. על הפרשה הוטל בתחילה צו איסור פרסום אולם אמש הוא הוסר. המשטרה שוקלת האם להעמיד לדין את האבא, זאת לאחר שנמצא כי אין תשתית ראייתית למעורבותו במעשה, אולם אשתו כאמור חשודה ברצח בנה. מעצרה הוארך עד ליום רביעי והיא שוהה כעת באשפוז כפוי.

כזכור, בחול המועד פסח הוקפצו כוחות מד"א אל מלון מיאמי באשדוד לקריאה על תינוק כבן חודש שנפל לתוך המים באמבטיה. כשהגיעו החלו בפעולות החייאה ופינו אותו למרכז הרפואי אסותא בעיר, שם נקבע מותו. לפי הגרסאות שמסרו תחילה בני המשפחה, התינוק החליק מידי האם, אך ככל שהתקדמה החקירה, התגלו גרסאות סותרות. יצויין כי בניתוח שלאחר המוות, שאושר רק  בהתערבות בג"ץ, בשל התנגדות המשפחה, לא נמצא ממצא חד-משמעי אולם לפי דו"ח פתולוגי שמסתמך על הרופא במיון שקיבל את הפעוט, ככל הנראה סיבת המוות היא טביעה.

עוה"ד מיכאל בוסקילה ושני פרג'ון, המייצגים את האם, אמרו: "מדובר בתיק שבו ככל שנפרסת בפנינו תמונה רחבה יותר, ניתן לומר שמדובר בסיפור עצוב וקשה לא רק בשל התוצאות הטרגיות. מהיום הראשון שבו ביקרנו את הלקוחה שלנו היה ניכר כי מדובר במי שמצבה הנפשי מעורער ומחייב בירור מיידי. בית המשפט נעתר לבקשתנו ובימים האחרונים אף הורה על אשפוזה בצו כפוי. מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס לגרסה שאותה מסרה, שכן דברים אלו עדיין מתבררים במסגרת  החקירה המשטרתית".

עו"ד נדב גדליהו, המייצג את האב, מסר: "אין כאן שום מעורבות פלילית מצדו וחבל שהוחזק במעצר. היה ראוי לתת לו לשבת שבעה על מות בנו התינוק בצורה מכובדת ולא בבית המעצר.  מדובר באב שעולמו נחרב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.