האם מוטי זיסר ז"ל הבריח נכסים לילדיו

על פי הדיווח בערוץ 2 בנק הפועלים הגיש תלונה למשטרה בטענה שזיסר שהלך לעולמו מכר לשותפו השוויצרי, איש העסקים פיליפ מאייר, רשתות של מלונות

האם זיסר הבריח נכסים לילדיו לפני מותו כדי להתחמק מפירעון החוב לבנק? על פי הדיווח בערוץ 2  בנק הפועלים הגיש תלונה למשטרה בטענה שזיסר שהלך לעולמו מכר לשותפו השוויצרי, איש העסקים פיליפ מאייר, רשתות של מלונות באירופה באופן פיקטיבי.

הבנק טוען כי כי בנו של זיסר, דוד, מחזיק בפועל באותם נכסים ולא איש העסקים. לצורך בירור העניין, שכר הבנק את  חברת המודיעין העסקי "בלאק-קיוב" בכדי להביא ראיות לכך שדוד זיסר עדיין מחזיק בנכסים רבים באירופה

.חוקרי החברה התקשרו למתווכי נדל"ן באירופה והתעניינו בנכסים בהם מחזיק לכאורה דוד זיסר.  כך למשל באחד המקרים גילו כי "האיש מאחורי החברה והבעלים שלה הוא אדם בשם דוד זיסר. יהודי, מישראל. אבא שלו הוא מוטי זיסר, מיליארדר".

""ישנן 4 חברות שמעורבות בעניין. זה מבנה מס, זה הכול", הסביר המתווך לחוקר. "מר זיסר הוא הבעלים של הבניין דרך מבנה של חברות. זה מאוד פשוט: הוא קנה את זה בתנאים הכי מחמירים בהולנד, הוא הבעלים והוא מפתח את זה בזמן שאנחנו מדברים".

מטעם זיסר נמסר בתגובה לחדשת 2 כי "טענות בנק הפועלים מופרכות וחסרות כל אחיזה במציאות. דברים אלה כבר הוצגו בבית המשפט – שבו אנו שמים את מבטחנו. חמור בעינינו שהבנק מנסה להשפיע על בית המשפט דרך התקשורת. ההדלפה המגמתית של קלטות מכפישות, ששוב אינן מוכיחות מאומה, מלמדת כי בנק הפועלים אינו בוחל בשום אמצעים כדי לרדוף את משפחת זיסר, בחודש שבו אנו מציינים שנה לכאב ולאבל על מותו של מוטי ז"ל. השיטות המפוקפקות, שבהן מפעיל הבנק על משפחת זיסר חברות חקירות כאלו ואחרות, יתבררו במקום ובזמן המתאים לכך".

"כפי שהצהרנו בבית המשפט: דוד זיסר הוא היזם והמנהל של הפרויקטים המדוברים. הפרויקטים מומנו בעיקר על ידי משקיעים חיצוניים המוכרים לבנק היטב והשקעותיהם עברו דרך בנק הפועלים עצמו", לשון התגובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.