האם מרטין אינדיק ישב ליד נתניהו?

לאחר שמרטין אינדיק טען כי נתניהו אמר לו בהלוויית רבין כי כעת הפך לגיבור, אחרת היה מביס אותו, מתפרסמת תמונה המטילה ספק בגירסת אינדיק. ולמי מאמין בנו של יצחק רבין ז"ל? {תמונה שווה אלף מילים}

בראיון ששודר עמו במסגרת סרט דוקומנטרי "נתניהו במלחמה" אמר השליח האמריקני למזרח התיכון לשעבר, מרטין אינדיק כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ישב לידו בהלוויה ואמר לו כי כעת הפך רבין לגיבור לאומי, ואילו לא היה נרצח הוא היה מנצח אותו בבחירות.

בלשכת נתניהו מיהרו להכחיש את הדברים. תמונה מצילום מסך של שידורי הערוץ הראשון מהלוויית רבין ז"ל, מטילות ספק בגרסתו של אינדיק, שכן נתניהו אינו יושב על ידו. מצידו האחד של נתניהו נמצא הנשיא לשעבר קצב ומצדו השני יושב מרטין שלאף. איפה אינדיק?

יצוין כי התמונה אינה מוכיחה דבר שכן יכול להיות כי אף שלא ישבו יחדיו, שוחחו השניים במהלך הלוויה. דבר אחד ברור, תחילת עדותו של אינדיק אשר סיפר ""נתניהו ישב לידי כאשר הייתי שגריר בישראל בזמן הלווייתו של רבין", ככל הנראה אינה נכונה.

כזכור, אינדיק סיפר כי "אני זוכר שנתניהו אמר לי: 'תראה, תראה את זה. הוא גיבור עכשיו. אבל אם הוא לא היה נרצח, אני הייתי מביס אותו בבחירות ואז הוא היה נכנס להיסטוריה כפוליטיקאי כושל". כאשר הדובר היה יו"ר האופוזיציה דאז יצחק רבין על ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל.

אינדיק סיפר על תחושותיו בעקבות דבריו לכאורה של נתניהו. לדבריו הוא הרגיש כי "גם ברגע הזה של תמיכה אדירה, רגע טראגי של תמיכה ברבין, נתניהו חשב שרבין היה על הקרשים מבחינה פוליטית לפני שנרצח". יודגש כי מלשכת נתניהו נמסר כי "הדברים לא היו ולא נבראו".

מנגד, מהמחנה הציוני נמסר בתגובה כי "דבריו של נתניהו בהלווית ראש הממשלה שנרצח יצחק רבין ז"ל מוכיחים לאיזה שפל מסוגל להגיע נתניהו. מאז, יומיים לאחר רצח מתועב של ראש ממשלה, ועד היום, דבר אחד לא השתנה – את נתניהו מעניין רק נתניהו – גם עכשיו, כשהוא אזרח עייף וסחוט שלא מתפקד כראש ממשלה ולא נותן פתרונות לאזרחיו, הוא חושב רק על טובתו האישית ולא על טובת מדינת ישראל".

עוד לפני פרסום התמונה מהלוויית רבין, התראיין בנו יובל לגלי צה"ל ואמר כי הוא מאמין לדבריו של אינדיק. יובל רבין אמר בראיון לגלי צה"ל: "אני מתקומם על הדברים. מקומו של אבי בהיסטוריה היה מובטח גם אם נתניהו היה מנצח או מפסיד. המון דוברים של הימין ואחרים אומרים דברים מקוממים ומרגיזים".

לדבריו, "אף אחד לא יכול לנחש את תוצאות הבחירות, גם ביום הבחירות עצמו. זה מרגיז אותי ביותר אבל צריך להיצמד לעובדות. ב-92' אבי זכה באמון הציבור עם 44 מנדטים, 50% יותר מהליכוד. הוא ידע לנצח בחירות, להוביל מהלכים ולקבל החלטות".

יובל רבין הוסיף: "אני מאמין למרטין אינדיק ובטוח שיש חלקים רבים בציבור שלא מאמינים לו ולא רוצים לשמוע את הדברים. על אותו המשקל, יש לי את אותה לגיטימיות להגיד שרבין גם היה מנצח בבחירות ב-96'". יצוין כי את הדברים אמר לפני ששמע את הכחשה שיצאה מלשכת נתניהו.

בהמשך אמר: "אני יודע שהציבור לא זוכר את הפרטים והעובדות". גם לאחר ששמע את תגובת נתניהו אמר יובל רבין במענה לשאלה האם ייתכן כי אינדיק שיקר: "אני מניח שלא ומקווה שלא. בעיני זה לא חשוב למי מאמינים. יש חלקים בציבור שקונים את התזה לפיה נתניהו היה ממילא מנצח, ואני לא מאמין לזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.