האם מרן הגר"ח קנייבסקי נגד או בעד המחאה מחר במנהטן? תלוי את מי תשאלו

לאחר מכתב של ראש ישיבת 'זכרון משה'-פלסבורג, הגאון רבי אליהו בער וכטפויגל, שהתפרסם בסוף השבוע האחרון, בו קרא הגר"א לציבור להשתתף בעצרת ההמונים למחאה על הגיוס שתתקיים במנהטן ניו-יורק, בו הזכיר גם כי מרן הגר"ח קניבסקי תומך במחאה הזו, מפרסמים בניו של הגר"ח כי הוא כלל אינו תומך בה.
יצוין כבר כעת כי במכתב של הגר"א, הוא כתב: "מרן הגאון הגדול הגר"ח קניבסקי על ידי בנו נאמנו הגאון רבי שלמה קניבסקי ענה כי 'דעת תורתו מסכמת בזה לעשות כל מה שאפשר ולקיים מחאות בחו"ל על גזירת השמד ועקירת התורה שבארץ ישראל'".
אלא שאותו בן, הגר"ש קניבסקי, חתום יחד אחיו הגרי"ש על מכתב עליו חתם גם הגר"ח קניבסקי בעצמו, בו הם מבהירים שדעת הגר"ח היא כנגד המחאה.
"נתבקשנו מאאמו"ר מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א לפרסם דעתו שאחרי שדעת מרן הגראי"ל שטינמן שליט"א שאין לעשות הפגנות ואין תועלת בזה, והעיקר הוא להרבות בתורה ויראת שמים ותפילות ורק על ידי זה יתבטלו כל הגזירות הרעות, ודאי גם דעתו כן וככל אשר יאמר מרן הגראי"ל כן יעשו", כך נכתב במכתב בני הגר"ח, עליו חתם כאמור גם הגר"ח בעצמו.
האם הגר"ח קניבסקי חזר בו מהסכמתו למחאה אחרי ששמע כי הגראי"ל מתנגד לה? אולי זה הפיתרון לתסבוכת שנוצרה בדבר דעתו על המחאה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.