האם משרד החינוך פועל נגד סטודנטים חרדיים?

הסאגה סביב אי-העברת מלגות הקיום של סטודנטים חרדיים, ע"י המועצה להשכלה גבוהה במשרד החינוך, נמשכת.

בהמשך לכתבה הקודמת שהועלתה פה באתרנו לפני כחודשיים, לגבי סטודנטים שזכאותם לקבלת מלגות קיום אושרה בהתאם לנהלים, מתברר כי למרות זאת הכספים המיועדים לא הועברו ליעדם.

בתכתובת של תלמידי המכינה עם משרד החינוך ואוניברסיטת חיפה, עולים הנתונים הבאים:

משרד החינוך ביטל החל משנה זו (2014) את מלגות הקיום עבור הסטודנטים, ושינה את הקריטריונים שהיו קיימים עד כה, תוך התאמת קריטריונים חדשים, שלא הועלו עד כה לפרסום מסודר באתר המל"ג, וככל הנראה מטרת שינוי הקריטריונים היא אפליית סטודנטים חרדיים, שמעוניינים ללמוד ולקבל תואר אקדמי, ובאמצעותו להתפרנס בכבוד.

כהמשך ישיר להחלטה אומללה זו, לאור שינוי הקריטריונים ע"י משרד החינוך, גם סטודנטים של מכללת מבח"ר שכבר אושרה עבורם עבורם הזכאות למלגת קיום לפני כשנה עבור שנת הלימודים החולפת. משרד החינוך ביטל עבורם את הזכאות למלגות באופן רטרואקטיבי החל מ- (01/08/13) זאת למרות שלא נמסרה הודעה מסודרת על כך לסטודנטים, והם הופתעו לגלות זאת באקראי רק לאחרונה.

הסטודנטים טוענים, כי מתברר שמשרד החינוך פועל באינטרסנטיות מכוונת כנגד סטודנטים חרדיים והחלטותיו מתבססים על שיקולים פוליטיים צרים. כאשר בסיטואציה הנוכחית, גם לא ברורה האם זו החלטה תקינה מבחינה משפטית, כששינוי הקריטריונים נעשה באופן רטרואקטיבי וללא הודעה מקדימה לסטודנטים. לאור כך, מצפים הסטודנטים, כי המל"ג יתקן את העיוות ויעביר כבר בחודש הקרוב את המלגות שכאמור זכאותם אושרה.

נחמא פורתא, רשמו הסטודנטים בשבועיים האחרונים, הועברו להם המלגות של מחצית הראשונה של שנת הלימודים, כשגם צעד זה לא היה מובן מאליו, והושג רק בעקבות כתבה קודמת שהועלתה פה באתר קוקר לפני כחודשיים, בה הובעה התמיהה מדוע גם המלגות של החודשים מחצית הראשונה שלגביהם לא התקיימו חילוקי דעות עם משרד החינוך על מידת זכאותם, עדיין מעוכבות. מתברר, כי הסטודנטים נפלו כמו שאומרת הקלישאה "בין הכסאות" ומדובר בתוצאה מביכה של חוסר תאום בין הנהלת האוניברסיטה למל"ג, בנתונים העדכניים.

ממשרד החינוך וממכללת מבח"ר, לא נמסרה תגובה, לכשתתקבל נביאה כאן במלואה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.