האם הגר"ש כהן לא עודכן בפרטי חוק הגיוס?

נשיא מועצת חכמי התורה לאחד מראשי הישיבות הספרדיות בנוגע לחוק הגיוס: "זה מפריע לי להתרכז בלימוד" {"הניחו לי"}

הערב, בעת שאברכים מאחד הכוללים החשובים שהו בביתו של נשיא מועצת חכמי התורה, ראש ישיבת פורת יוסף הגאון רבי שלום כהן שליט"א, התדפק על דלת ביתו אחד מחשובי ראשי הישיבות מבני עדות המזרח, וביקש לשוחח עם הגר"ש כהן אודות תיקון חוק הגיוס שעבר בכנסת בשבוע האחרון.

לא מדובר בראשון המגיע לשוחח על כך עם נשיא מועצת חכמי התורה. עוד קודם לאישור החוק, עלו רבים, בהם גם רבנים המזוהים פוליטית עם הפלג הירושלמי וגם ראשי ישיבות ספרדיות רבים אל ביתו, וניסו להסביר לו כי העובדה שחברי כנסת חרדים יצביעו בעד גיוס חרדים, תביא לכך שרבים מהפריפריה לא יעמדו בפיתוי, וישלחו את בניהם לצה"ל במקום להיכלי הישיבות הקדושות.

בין ראשי הישיבות שעלו למעונו של מרן הגר"ש, היה גם הגר"י כהן, ראש ישיבת יקירי ירושלים. בסופו של דבר אישר נשיא מועצת חכמי התורה לחברי הכנסת של ש"ס לתמוך בהצעת החוק, וזאת לאחר שיו"ר התנועה, השר אריה דרעי זומן לביתו אשר בעיר העתיקה, והתחייב להמשיך ולעקוב אם אין פיתויים לבני הישיבות להתגייס.

ראש הישיבה שעלה הערב לגר"ש כהן, עשה זאת לאחר שכפי שסיפר לתלמידי הכולל שהיו במקום, התקשר פעמים רבות במהלך השבוע האחרון אל השר אריה דרעי, אך לא זכה לקבל מענה. לכן החליט לעלות אל הבית ברחוב היהודים בעיר העתיקה, לדבר על כך עם נשיא מועצת החכמים.

אותו ראש ישיבה טוען כי בידיו מידע מוכח על כך שישנם גורמים המבקשים להתחיל לפעול למען גיוסם של בני הישיבות מבני עדות המזרח המתגוררים בפריפריה. אחד השוהים במקום סיפר ל"קוקר" כי הגר"ש כהן דחה את ראש הישיבה, וביקש ממנו: "הניחו לי. זה מפריע לי ללמוד".

"נראה היה כי נשיא מועצת חכמי התורה לא עודכן בכל הפרטים הקטנים בחוק", טוען אחד מאברכי הכולל שהיה עד לפגישה בשיחה עם קוקר. "הוא נראה היה כאוב, כאחד אשר אישר לתמוך בתיקון לחוק הגיוס רק מחוסר ברירה ולא מרצונו החופשי".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אך מודה ועוזב ירוחם….וחלילה מלהמשיך את הנזק שנעשה ע״י חוק לפיד- גפני ליצמן דרעי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. רק בבחירות יש לשס כל הזמן
  הצבעתם שס? רוצו אחרי הפתק שלכם
  אין מועצת חכמים אין מרן יש רק שרלטן אחד אסיר לשעבר נוכל ורמאי שמפטם אנשיו ושם פס על בוחרי שס השקופים אלק

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב