האם פייסבוק מאזינה לכם? צפו בניסוי

תחקיר ענק אשר ביצע תוכנית חי בלילה בהגשת נדב בורנשטיין בערוץ 2 מראה כי אכן הרשת החברתית הגדולה בעולם מאזינה למשתמשים שלהם באמצעות הסמרטפון, צפו

האם פייסבוק מאזינה למשתמשים שלה?, למרות ההכחשות החוזרות ונשנות של הפייסבוק תחקיר ענק אשר ביצע תוכנית חי בלילה בהגשת נדב בורנשטיין בערוץ 2 מראה כי אכן הרשת החברתית הגדולה בעולם מאזינה למשתמשים שלהם באמצעות הסמרטפון, במערכת "חי בלילה" חקרו את הנושא כדי להבין האם אכן נעלמה הפרטיות מהעולם. בחברת פייסבוק אמנם מתנערים מהאשמות, אבל כדי לענות על השאלה פעם אחת ולתמיד, מערכת "חי בלילה" ביצעה הפעם ניסוי רב-משתתפים.

המשתתפים שוחחו ביניהם על נושאים שהם לא חלק משגרת היום יום שלהם, כמו תכנון חתונה או חופשה שלא באמת נמצאים באופק. מהר מאוד הם ראו שפייסבוק מציגה להם מודעות ממומנות באותם הנושאים בדיוק, והופתעו מרמת ההתאמה למילים שנאמרו בשיחה הפרטית עם חבריהם, מארגני התחקיר הבהירו כי המשתתפים לא ביצעו חיפוש ברשת או שיתפו מידע באותו הנושא, אלא רק שוחחו ביניהם פנים מול פנים.

לפני כשנה קיים יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב דיון דחוף בנושא בכדי לבחון את אודן הפרטיות בקרב בעלי מכשירי הסמרטפון, בפייסבוק אז הכחישו את הטענות אך ממצאי התחקיר כעת מראים כי הדברים שונים אמר ח"כ מקלב לתוכנית חי בלילה, חוסד הפרטיות הקיים היום מטריד ואינו מאפשר למשתמשים להחליט על כך, ח"כ מקלב הודיע כי יזום דיון ציבורי בקרוב שם יציגו את השאלות הללו וידרשו תשובות ברורות.

בעקבות התחקיר עשרות אזרחים הגיעו למשרדי פייסבוק בכדי למחות על אובדן הפרטיות, אזרחים רבים מבעים תקווה בדיון הציבורי אותו יקיים ח"כ מקלב בקרוב בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, רבים הודיעו כי יפסיקו להשתמש בשירותי החברה, במקביל דף הפייסבוק של יוזמי התחקיר והתוכנית חי בלילה עם נדב ברנשטיין סבלו בימים האחורנים מרמת חשיפה נמוכה בפלטפומות השונות של החברה כך על פי טענת מגיש התוכנית.

המלצת המומחים עד שיתבררו הדברים היא לא לאפשר לאפליקציית הפייסבוק את השימוש במיקרופון של מכשיר הטלפון או להסיר את האפליקציה מהמכשיר לחלוטין ולהשתמש רק באמצעות המחשב הבייתי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.