"הופתענו. לא ידענו שאלאור ישוחרר הבוקר"

הבוקר (שלישי) השתחרר אלאור אזריה מ-9 חודשי מאסר, לאחר ריצוי עונשו. אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון במהלך שירותו הצבאי. האזינו לראיון עם האב, וכיצד הגיבה האם? צפו בגלריה (צילום: הדס פרוש / Flash90)

הבוקר (שלישי) השתחרר אלאור אזריה מ-9 חודשי מאסר, לאחר ריצוי עונשו. אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון במהלך שירותו הצבאי, הגיש בקשה להקדים את שחרורו ביומיים מהכלא לאחר תשעה חודשי מאסר. "זה בוקר מעולה", אמר האב צ'רלי בראיון ל-103, "אחרי סיוט של 26 חודשים אנחנו מתעוררים היום בשמחה גדולה", אמר האב לאילה חסון, "זה היה סיוט נורא, הזוי ולא צודק אך הגענו ליום הזה בזכות בורא עולם".

לדברי צ'ארלי, עד אתמול גם הוא לא ידע על השחרור המוקדם של אלאור. "הופתענו לגלות בבוקר שהבן חוזר הביתה. אלאור התקשר והודיע לנו שהוא כבר יוצא לדרך, ואחרי כמה דקות הוא נחת אצלי בבית. אנחנו נמצאים בשמחה גדולה שלא תיפסק זמן רב. אנחנו צריכים לאסוף את השברים שנוצרו אחרי 26 חודשים ולהמשיך לצעוד קדימה".

האב הנרגש הוסיף ואמר: "אני מודה לכל עם ישראל שהיה איתנו בתקופה הארוכה הזו, תמך בנו, חיבק אותנו ואהב אותנו. אם אצטרך לומר בשידור את כל השמות של האנשים שעזרו לנו בתקופה הקשה הזו אני אדבר רצוף במשך שבועיים. אין היום כעס, זהו יום שמחה, אני אמצא את הזמן והמקום הנכון לומר את שנותר בליבי. בינתיים לאלאור אסור להתראיין עד 10 במאי".

כזכור, על אזריה נגזרו 18 חודשי מאסר בפועל, לאחר שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון. הערעור שהגיש לבית הדין לערעורים נדחה על ידי חמישה שופטים. מאוחר יותר קיבל הרמטכ"ל באופן חלקי את בקשת ההקלה שהגיש וקיצר את עונשו בארבעה חודשים, ובהמשך קיצרה ועדת השחרורים הצבאית את עונשו בשליש, כך שבפועל ישב החייל בכלא רק כתשעה חודשים מתוך 18 חודשי המאסר שנגזרו עליו.

צפו – האם מגיבה

אלאור אזריה משתחרר מהכלא

בלעדי | לאחר השחרור מכלא של אלאור אזריה – הוריו מספרים על התחושות.אביו של #אלאור_אזריה בריאיון ראשון לאילה חסון >>http://bit.ly/2rpKO3Y

‎Posted by ‎רדיו 103FM‎ on‎ יום שני 7 מאי 2018

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר לשחרורו של אזריה ואמר לפני יציאתו לקפריסין כי הוא "שמח שהדבר הזה הסתיים". בבית משפחתו של אזריה ברמלה נתלו דגלים ושלטים המברכים לקראת שחרורו.

כזכור, בדיון שנערך לפני כחודשיים אמרו מפקדיו של אזריה כי התנהגותו במהלך המאסר בכלא 4 הייתה "מופתית". בהמשך להערכת המפקדים מסרו נציגי התביעה הצבאית בדיון כי החליטו "להותיר לשיקול דעת את שאלת ניקוי השליש מעונשו" והוסיפו: "לא סברנו שהתעוררו שאלות של מסוכנות, ויש להתחשב בכך שהוא נטול עבר פלילי, ועל המאמץ שלו להתגייס ליחידה קרבית".

למרות זאת, בנובמבר שעברה החליט הנשיא שלא להעניק לאזריה חנינה. ריבלין נימק את החלטתו בכך שבתי הדין הצבאיים נתנו ביטוי בגזר הדין לנימוקים שהעלה אזריה בעת בקשת החנינה. לכך נוספה גם החלטת הרמטכ"ל, שהחליט להקל בעונשו של אזריה ולהפחית ארבעה חודשים מעונש המאסר בפועל שהוטל עליו "משיקולי חסד ורחמים תוך התחשבות בשירותך הצבאי כחייל בזירה המבצעית".

לאחר החלטת הנשיא, ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם על פניה לריבלין הקוראת לשקול מחדש חנינה. נתניהו חתם על הפניה שיזם חבר הכנסת לשעבר שרון גל, המלווה את משפחתו של אזריה, יחד עם 51 חברי כנסת נוספים מהקואליציה והשרים משה כחלון, אביגדור ליברמן, נפתלי בנט ואריה דרעי.

צילום פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.