האם צה"ל יוציא משלחת לתחרות בישול ברוסיה, שבה יבשלו בשר טרף?

לטענת גורמים ברבנות הצבאית, הבישולים יהיו ללא השגחה – והאוכל טרף.

כתב 'קול ברמה' לענייני צבא וביטחון, מנדי ריזל, חשף הערב כי הרבנות הצבאית מתנגדת ליציאת משלחת צבאית מישראל לתחרות הבישול של צבאות העולם, שתתקיים במוסקבה בין ה-27.7 ל-13.8.

לטענת גורמים ברבנות הצבאית, הבישולים יהיו ללא השגחה – והאוכל טרף.

גם בשנה שעברה התקיימה תחרות כזו, בניגוד לדעת הרבנות הצבאית.

השנה, לאור מאמציה הכבירים של הרבנות הצבאית, היא הצליחה לפעול שהכלים שבהם יעשו החיילים הישראלים שימוש יגיעו מישראל ושלא ישתתפו בתחרות בשבת – אבל הבשר, לטענתם, יהיה מקומי ואף יתקיים בישול של בשר וחלב.

בדובר צה"ל לא התייחסו לכלל הטענות שהועלו והשיבו כי "מדובר במשלחת חשובה ליחסי ישראל-רוסיה ולחיזוק הקשר עם הקהילה היהודית המקומית. מערך המזון דואג להבאת מזון כשר מהארץ לטובת חברי המשלחת". גורם צבאי הוסיף: "המשלחת תלווה על ידי רב מקומי ולא יתבצע בישול בשבת".

אלא שבירור שערך ריזל עם אנשי הרבנות הראשית לרוסיה מעלה כי איש לא פנה אליהם, לפי שעה.

הרב הצבאי הראשי לשעבר, תא"ל במיל' ישראל ווייס, אמר: "מדובר בקסטרופה גדולה. פשוט שמים פה פס, זו השנה השנייה, על הרבנות הצבאית. זה חמור מאוד שהמזון, לפחות בחלקו לא יהיה כשר. הצבא של עם ישראל הוא יהודי ומחויב בכשרות". לדבריו, "הרבנות הצבאית עושה הרבה התקדמות אבל לא מבין איך הצבא רומס את נושא הכשרות בשביל איזה תחרות בישול".

מארגון 'צו1', הדואג לחיילים הדתיים והמסורתיים בצה"ל נמסר: "שוב, החייל המסורתי נשאר אחרון בשרשרת המזון. תחרות בישול לא כשרה נוגדת את פקודת הכשרות ומדירה את הרבנות הצבאית לטובת 'משגיח מקומי' עלום שם, חיילים ונגדים שומרי כשרות לא יכולים להשתתף. הפיקוד הנוכחי בצה"ל מעדיף יחסי ציבור וריאליטי מאשר את הדאגה לחייליו, לאחדות השורות, לערי צהל וערך הרעות בפרט, שהיו ברורים לכל שנות מדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.