האם רבנים ספרדים הופלו מהמעמד החגיגי של 'מעייני הישועה'?

מאמר בעיתון הספרדי 'יום ליום' קובל: חוץ מהגר"ש בעדני – הרבנים הספרדים הופלו לחלוטין מהטקס החגיגי שהתקיים לאחרונה בביה"ח 'מעייני הישועה' בבני ברק לפתיחת המחלקה לחולי לב

האם רבנים ספרדים הופלו בכוונה מטקס חגיגי שהתקיים לאחרונה בביה"ח מעייני הישועה בבני ברק? כך לפחות לפי מאמר שמתפרסם הבוקר (ה') בעיתון 'יום ליום'.

על המאמר חתום הרב משה שפיר, כותב תורני מוערך בעולם הספרדי, שידוע במאמריו. בדבריו הוא כותב הבוקר: "לאחרונה חנכתם בצהלה את מחלקת הלב המפוארת. גם בהפקה הקודמת בחניכת מחלקת פגועי הנפש הייתה הפקת ענק במעמד מכובדים, וגם אז הערנו את ההערה:

"במעמדי ביה"ח מעייני הישועה מזמינים רק רבנים ממוצא אשכנזי. עשרות רבנים מכל רחבי הקשת הרבנית! ספרדים? לא ולא! רק מורנו הגר"ש בעדני מוזמן, וכנראה רק בזכות קשריו המוערכים של ד"ר מנחם ברייר. האם אין עוד רבנים ספרדים ראויים בבני ברק לכבד את המעמד?"

הרב שפיר ממשיך וקובל: "מילא, כשחנכתם את מחלקת פגועי הנפש הבינונו, מן הסתם גם כאן אתם מתכננים לקבל לפי אחוזים, ספרדים/אשכנזים, כמו בשאר מוסדות החינוך. אבל כשמגיעים אל הלב, אבוי לנו, האם אין לספרדים לב? או שמא למנהלי ביה"ח אין לב?

"לבנו עליכם, אחים שוכחים. לו הייתם רוטשילד הייתם זוכרים לאהוב כל אחד באהבה נכונה".

המאמר הבוקר ב'יום ליום':

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמובן שתרומות ספרדים רצויות ומתקבלות ללא אפליה

  גועל נפש

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. תבינו כששר התורה והענוה הרב בעדני נמצא זה שוה את כל הגדולים של האשכנזים וממילא באיכות זה שוה

  אין מה לעשות הרב בעדני הוא הגדול מכולם וגם הם מבינים זאת

  אברהם |
  הגב