האם רשות השידור חוזרת בתשובה? – בית כנסת מחודש והכנסת ס"ת ב… בניין הרשות

אירוע מרגש התקיים ביום שני השבוע, ערב חג מתן תורה, של הכנסת ספר תורה וחידוש קיומו של בית הכנסת, בבניין רשות השידור בירושלים.

כידוע,  רשות השידור, ממוקמת בבניין שהיה בית החולים "שערי צדק" הישן, בית חולים זה היה משרת את אנשי ירושלים וגם מחוצה לה היו מגיעים אליו, בגלל טובי הרופאים שהיו בו, המפורסם שבהם, היה ד"ר וולך.  ברבות השנים, בית החולים גדל והמקום היה קטן מדי, ולכן העתיקו את מיקומו אל משכנו הנוכחי. לאחר מספר שנים שעמד ריק, אוכלס הבניין והיה למשכנה של רשות השידור.

רשות השידור שהיא מעוז של התקשורת החילונית, מתקרבת לדת, ומחזירה עטרה ליושנה… היום, לאחר הקמתה של רשת מורשת, שפונה לציבור הדתי, והשמתם של אנשים דתיים וחרדיים בתפקידי מפתח, ולאחר שנפתחו שם שיעורי תורה וחסידות, מחויב המציאות היה להקים שם בית כנסת. היוזמים העיקריים שעמדו מאחורי פעילות חיובית זו הם: אבי מזרחי ונדב אשכנזי, שפעלו במרץ, להקמת בית כנסת זה, ולהפכו מאולם הרצאות, חזרה לבית כנסת שהוא ייעודו המקורי. בית הכנסת שפעל בבית החולים שערי צדק הישן, היה גם בית הכנסת השכונתי ורב בית הכנסת היה הרב וולנדברג הידוע בכינויו "הציץ אליעזר", שגר בשכנות לבית החולים הישן.

הגאון הרב שלמה עמאר, היה האורח הראשי של שמחת הכנסת ספר התורה, כיבדו בנוכחותם, ובמספר מילים, גם הרב יצחק בצרי, ד"ר אלי שוסהיים- יו"ר אגודת אפרת, מר נחום בסין, הרב בן פורת ועוד רבים וטובים. אנשי התקשורת שנכחו באירוע היו מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם, מיכאל נירו, אורי רווח הכתב לענייניי דת ומגיש תוכניות ועוד, מנחה האירוע היה המגיש הידוע, זוהר סדן.

באירוע נכחו גם חיילים בודדים מהסיירות המובחרות,  שהגיעו לאירוע בחסות "גשר של זהב" עמותה למען ירושלים, ועו"ד יהודה זריצקי שהוא יו"ר העמותה פנה בקריאה לאמץ חיילים בודדים.

ספר התורה הגיע מצרפת על ידי מר לחייאני.

הנוכחים כולם, היו נרגשים מהמעמד הנכבד של החזרת פעילותו של בית הכנסת הישן במתחם שערי צדק הישן, וגם בשל מיקומו המיוחד והרגיש בבניין רשות השידור הממלכתי.

האם בסופו של דבר תהפוך רשות השידור, לרשות דתית/חרדית?? ימים יגידו….

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רשות השידור זה לא הענין, בואו נראה את הערוצים 2 10 שיחזרו בתשובה.
  ערוץ 1 הוא דל רייטינג, חבל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. איך זה מסתדר מחללי שבת וגם חוזרים בתשובה?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הם התחילו את זה כבר בל"ג בעומר במירון בשידור חי, והתקשורת החילונית הסתכלה עליהם כאילו יצאו מדעתם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב