האם שלי יחימוביץ קיבלה הבטחה מתשובה? צפו בעימות (וידאו)

סערת סוגיית הגז לא שוככת, הדיון הטעון בסוגיית הגז הגיע לשולחן ועדת הכלכלה של הכנסת, והפך לזירת קרב בין חברי כנסת מהאופוזיציה והפעילים החברתיים לבין נציגי חברות הגז שהגיעו כדי להגן על האינטרסים של שולחיהם. צפו בעימות עם שלי יחימוביץ ומנכ"ל קבוצת תשובה


(באדיבות רשת)

ב'תוכנית חסכון' הכחיש מנכ"ל תשובה עידן ולס את דברי יחימוביץ, ואמר: "אני הייתי במפגש על סקירת תגליות הגז, ולא היתה שום הצעה ליחימוביץ לנהל קרן מרווחי הגז". ולס תקף את יחימוביץ: "האשה שתוקעת את הגז לכל אזרחי ישראל זאת היא". יחימוביץ בתגובה: "אני מציעה לציבור להאמין לי ולא לו".

רק לפני כשבועיים חשפה חברת הכנסת שלי יחימוביץ כי איש העסקים יצחק תשובה הציע לה לנהל במשותף איתו קרן של 100 מיליון שקל מרווחי הגז בתמורה לכך שתוותר על המאבק שלה בשותפיות הגז.

בכנס, שבו השתתפו כ-200 פעילים חברתיים, חברי כנסת, ראשי ועדות, ארגוני חברה, סביבה ואיכות שלטון ומומחים, יחימוביץ' האשימה את ראש הממשלה נתניהו כי "הוא הלוביסט האפקטיבי ביותר של חברות הגז".

יחימוביץ אמרה: "בדצמבר 2010, כשהיינו בעיצומו של המאבק לשינוי המיסוי בישראל, תשובה ביקש להפגש איתי, אחרי סדרה של סירובים שלי להפגש עם לוביסטים מטעמו. קיבלתי את ההזמנה הקלאסית להגיע לאסדת תמר וסירבתי. ביקשתי שיבוא לכנסת – והוא סירב, ולבסוף נפגשנו בביתי",

"מבחינת תשובה המטרה היתה להוריד אותי מהמאבק. לקראת סוף השיחה הוא אמר לי 'למה שהכסף יילך למדינה, את סומכת עליהם שיעשו דברים טובים? אני אקים קרן שיהיו בה 100 מיליון שקל ואת ואני נחליט לאן הכסף ילך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.