האמת מאחורי הפוסט של יאיר נתניהו

גולש בפייסבוק שיתף פוסט ויראלי בשמו של יאיר נתניהו שהסעיר את הרשת, בפועל, מתברר כי בנו של ראש הממשלה כלל לא כתב את הפוסט

פוסט שכותב גולש בפייסבוק בשמו של יאיר נתניהו וזכה לאלפי לייקים ושיתופים – מתברר כ'פייק נויז'.

בפוסט ציטט גולש  העונה לשם 'זאב בן יוסף' את יאיר נתניהו שהתרברב כביכול על הכישרון העצום של אביו  "קוראים לי יאיר נתניהו ואבא שלי הוא ראש הממשלה. בזמן שאתם או ההורים שלכם, היתם יושבים לדסקס עם חברים בקפה תמר, דוד שלי פיקד ונהרג במבצע החילוץ המפורסם והמורכב בהיסטוריה. בזמן שאנשים רקדו לצלילי צביקה פיק "במועדון", אבי השתתף ונפצע, במבצע נועז והרואי לא פחות".

בפועל  כלל לא מדובר ביאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, את הפוסט המקורי כתב גולש בשם גיא לוי לפני כשנה והועתק על ידי זאב בן יוסף שפרסם הבהרה בדף הפייסבוק שלו שמדובר בפייק נויז: "בהקשר לפוסט שלמטה על יאיר נתניהו: צר לי מאוד ואני מתנצל מעומק הלב על שפירסמתי את הפוסט כפי שהוא, ורק הבוקר נודע לי שהפוסט לא נכתב על ידי יאיר נתניהו, כפי שחשבתי לתומי, אלא על ידי אדם בשם גאי לוי. בכל זאת, תוכן הפוסט נראה לי ראוי לפרסום."

וכך הוא הסביר את השתלשות האירועים: "חברים יקרים אני זקוק לעזרתכם. פוסט שכתבתי לפני כשנה וחצי לערך, בתגובה לפוסט שעלה נגד יאיר נתניהו, קפץ מחדש והגיע להמוני אנשים. מישהו העתיק את הטקסט של הפוסט, רק ללא הפסקה הראשונה. הפסקה הזו חשובה מאד ונמצאת בפתיח הפוסט, כי היא מבהירה שהמילים האלה הם דעתי העצמאית ומעולם לא פגשתי או דיברתי עם יאיר בעצמו ובטח שאלה לא דבריו שלו! מכאן, כשהטקסט מועתק וחסר את הפסקה הראשונה, הפוסט התחיל להתגלגל כאילו מדובר במילותיו של יאיר עצמו ולא במילותיי. חשוב להפיץ ולשתף את האמת, כי יש גורמים שמנסים לסובב זאת ואצלנו במולדת הפייק ניוז, זה ממש קל…אודה לכל מי שיתן את ידו ושיתופו!"

הפוסט הויראלי

בפוס שכתב כביכול יאיר נתניהו וזכה לבאזז חסר תקדים ברשת נכתב כך: לא חייבים להסכים – אבל כדאי מאוד לקרוא מה שכותב יאיר נתניהו מעומק ליבו:
קוראים לי יאיר נתניהו ואבא שלי הוא ראש הממשלה.

בזמן שאתם או ההורים שלכם, היתם יושבים לדסקס עם חברים בקפה תמר, דוד שלי פיקד ונהרג במבצע החילוץ המפורסם והמורכב בהיסטוריה.
בזמן שאנשים רקדו לצלילי צביקה פיק "במועדון", אבי השתתף ונפצע, במבצע נועז והרואי לא פחות.

בזמן שאתם יושבים עם הילדים שלכם בסלון מול הטלויזיה ומתלוננים, אבא שלי נמצא כמעט כל לילה בדיונים, פגישות, הקפצות בטחוניות וישיבות אין סופיות.
בזמן שאתם ישבתם עם הילדים להכין שיעורים, ללמוד למבחן או סתם לדעת איך היה בבית הספר, אבא שלי ניהל מבצע צבאי מהבור, טס לפגישות מעבר לים או נשאר להילחם על הצעת חוק כזו או אחרת בכנסת.
האמת… כמעט ולא ראינו את אבא בכלל!

בזמן שאתם הסתכלתם על אמא שלכם בעיניים נוגות וידעתם שאין כמוהה בעולם. נגד אמא שלי, מתנהל מסע הכפשה, מתוזמן, מאורגן וממומן כבר לא מעט שנים.
אתם כותבים עלי כאלה דברים, מעלים פוסטים וגרפיקות מדהימות, למרות שאני יכול להיות רק בגיל של הילד שלכם. לא אני בחרתי שאבי יהיה איש פוליטי, אבל לכם זה לא יפריע… הכול כשר והכול לגטימי, כל עוד תצליחו לפגוע באבי.

בזמן שאבא שלי עובד מהבוקר עד אמצע הלילה, הוא יכול היה להישאר לישון כל היום. לייצג מספר חברות מסחריות או פעם בחודש לתת הרצאה וגם על השעה וחצי הזו, הוא היה מקבל יותר ממה שהוא מרוויח עכשיו בשנה (וכנראה גם אתם).
אבל לאבא שלי יש שליחות, לאבא שלי יש דרך ואמונה. הוא צריך לשמוע את כל ערוצי התקשורת עסוקים חודשים ארוכים בבקבוקים ממוחזרים וגלידה מוקה… לא סין, לא הודו, לא המהפכות והרפורמות המתרחשות אחרי עשרות שנים של קיפאון במגוון תחומים… זה לא מעניין!

הרי, אם הוא היה אזרח עכשיו, הוא היה מרוויח פי מאה, אמא יכלה לעשות כל יום ג'קוזי מוקה ואבא היה בונה פסלים סביבתיים מבקבוקים ממוחזרים ואף אחד לא היה אומר מילה.
אבל לאבא שלי יש מטרה אחת בחיים והיא להנהיג את העם הזה למקום טוב יותר ולשמור עליו בטוח, גם אם העולם לא תמיד אוהב את איך שזה נראה או נשמע.
בקיצור חברים יקרים, אני הוא יאיר נתניהו, אבא שלי הוא ראש הממשלה שלכם…..וזה כנראה לעוד שנים רבות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.