האמת נחשפת: כך היכה פלסטיני את חיילי הנח"ל החרדי (וידאו)

בסוף השבוע האחרון פרסמו כלי תקשורת פלסטינים סרטון שתיעד חלק מהפרות הסדר בסמוך לכפר ג'ילזון. בתיעוד נראים חיילים מהנחל החרדי כשהם מכים ומקללים תושב פלסטיני, לכאורה ללא סיבה נראית לעין. היום (רביעי) מתפרסם התיעוד המלא של התקרית שמגלה את האמת.

סערת הסרטון : בסוף השבוע האחרון פרסמו כלי תקשורת פלסטינים סרטון שתיעד חלק מהפרות הסדר בסמוך לכפר ג'ילזון. בתיעוד נראים חיילים מהנחל החרדי  כשהם מכים ומקללים תושב פלסטיני, לכאורה ללא סיבה נראית לעין. היום (רביעי) מתפרסם התיעוד המלא של התקרית שמגלה את האמת.

בסרטון שפורסם באתר ISM, נחשפים הרגעים שלפני התקרית האלימה: בתחילה נשמעות בו קללות לעבר הכוח שניצב לצד הדרך – ובהמשך החלו עימותים מילוליים עם התקדמות הכוחות. אחד החיילים התרגז על הצלמים באזור: "אתה רוצה לצלם אותי.?". בזמן שעוברי אורח ניסו להרגיע את הרוחות, הצלם פלסטיני השיב: "אני אשבור את הפנים שלך". החייל המשך להתרגז וניסה לגרשו מהמקום: "מה תעשה לי? לך!"

לפלסטיני נוסף אמרו החיילים: "מה אתה חושב שאתה עושה פה? שתוק, מה כולכם תעשו?". בשלב זה הכה אחד הפלסטינים את אחד החיילים באגרוף ליד, וחבריו צעקו לו "אל תרים את היד, חלאס". הצלם הפלסטיני המשיך להתווכח עם אחד החיילים ואיים עליו: "לך לפני שאעקם לך את הפרצוף".

בשלב זה התקרב פלסטיני אחר אל החיילים, הרים את ידו ודחף את החייל הקלות – ושלושה חיילים הסתערו לעברו והזהירו אותו לא לתקוף אותם. אחד החיילים כיוון לעברו את הנשק והכה בו עם הקת, והשלושה החלו להקיף אותו ולבעוט בו. לאחר חילופי קללות, החיילים הכו אותו בראשו: "דבר, אני רוצה לשמוע עוד מילה אחת!". לאחר מכן צעק אחד החיילים לעבר הפלסטיני: "מה, אתה רוצה כדור? אל תפתח את הפה"

 

 

במקום לקבל אות הצטיינות,  החיילים שתועדו בתקרית נשפטו בסיום תחקיר האירוע שקיים מפקד חטיבת כפיר, זאת לאחר שהאופן שבו התנהלו בתקרית הוגדר כבלתי ראוי. מפקד הפלוגה נשפט אף הוא וננזף על ידי מפקד החטיבה.

בסיכום התחקיר נקבע כי שני חיילים שתועדו הפעילו כוח לא מידתי במהלך המעצר, וכי "צורת ההתבטאות של אחד הלוחמים אינה תואמת את ערכי צה"ל ואת ההתנהגות המצופה מחייל בצה"ל". בהתאם למסקנות נשפטו שני החיילים שנצפו מפעילים כוח לא מידתי על ידי מפקד הגדוד ל-28 ימי מחבוש על תנאי, והחייל שתועד מקלל ל-30 ימי ריתוק.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. היה ברור לכל עין שהוא התגרה בחיילים וצה"ל סתם ניסחף ע"י התקשורת השמאלנית וזה אסור שיקרה

    שלמה חלבי |
    הגב