האסון בביתר: בכבאות דוחים את הטענות נגדם

אמש טענו בביתר עלית שמכבי האש הגיעו רק לאחר 14 דקות. הבוקר מפריכים בשירותי הכבאות את הדברים ואומרים: "הגענו תוך 5 דקות בדיוק"

האסון בביתר: אמש, האשימו השכנים ליד הדירה בה נספו שני הילדים בשריפה מחרידה, כי לקח זמן רב עד שכוחות הכיבוי הגיעו אל היישוב וכאשר כבר הגיעו, לקח עוד מספר דקות יקרות להיערכות הכוחות.

הבוקר, רב-טפסר שמחי משירותי הכבאות באזור טוען כי הכבאיות הראשונות הגיעו חמש דקות בלבד לאחר הקריאה הראשונית.

תת טפסר ניסים טוויטו, קצין אגף מבצעים בכבאות, דחה את הטענות לפיהן משאיות הכיבוי הגיעו באיחור לזירה ואמר: "הזמן בשעה קשה נראה כמו נצח יותר ממה שהוא עובר באמת. המערכת ניטרה 5 דקות בדיוק להגעה מרגע הקריאה – זמן טוב בכל קנה מידה", אמר טוויטו לגלי צה"ל.

בחדשות 2 פורסם הבוקר כי מחקירה ראשונית של השריפה בביתר עולה כי הכבאים הגיעו תוך 4 דקות אך התקשו למצוא את מוקד האש.

ראש עיריית ביתר, מאיר רובינשטיין, אמר הבוקר בראיון לתכנית 'מנדי וביתאן' ב'כאן מורשת': "עדיין לא יכול להגיב לטענות על איחור כבאי האש. נחכה לדו"ח, נלמד אותו ונגיב בהתאם"

החקירה הראשונית של השריפה הקטלנית העלתה כי מקור האש הוא כנראה קצר חשמלי. כל שבעת הנפגעים שפונו אתמול לבית החולים שערי צדק שוחררו לבתיהם.

לפי עדת ראיה, "השריפה פרצה כתוצאה ממנורת ללילה שהתפוצצה ונפלה על מיטה באחת הדירות. שלוש ילדות הצליחו לברוח לדירתה של שכנה, ושני ילדים קטנים נשארו בבית ונספו".

יצוין כי לפנות בוקר, השריפה בביתר חזרה לבעור באותו הבניין, ורק בנס לא היו נפגעים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.