האסון בחתונה: האולם פעל ללא רישיון • אמו של החתן: "לא כועסת על הבעלים"

מחקירת האסון בחתונה ביבנה עולה כי האולם פעל ללא רישיון עסק. 3 מבעלי המקום עוכבו לחקירה, צו סגירה הוצא לאולם. אמו של החתן: "הבעלים הם אנשי חוק, אין לי מושג מה עומד מאחורי הקריסה…הם אנשים ישרים והוגנים, אני ממש לא כועסת"

החתונה הגיגית שהסתיימה בטרגדיה: ככל שנוקפות השעות הולכים ומתבררים פרטים נוספים בקשר לאירוע המצער והאולם בו הוא התרחש.

אולם עדיה ביבנה, שבו אירע הלילה אסון קריסת התאורה, פעל ללא רישיון עסק – כך עולה בחקירת מחוז מרכז של המשטרה. כבר ב-3:00 לפנות בוקר עוכבו שלושה מבעלי האולם לחקירה ראשונית ולמקום הוצא צו סגירה. בהמשך אמור להתקיים לבעלים שימוע בנוגע לצו סגירה שהוצא למקום, ולאחר מכן יוחלט האם ולכמה זמן יישאר האולם סגור.

במקביל נבדקים האישורים שניתנו למערכת התאורה הכבדה שקרסה.

אמו של החתן סיפרה הבוקר לערוץ 2: "זה לילה שחיכינו לו הרבה זמן, האירוע התחיל כל כך טוב ועם שמחה רבה מאוד. לאחר המנה העיקרית הכל פתאום שם קרס, לא הבנו מה קרה, ראינו אנשים זרוקים על הרצפה, הרבה דם, קשה לתאר. לא ידעתי את מי לחבק – את הבן שלי, את כלתי, את המשפחה של הכלה, את בעלי האולם שכל כך שמחו, שכל כך עשו למען האירוע הזה".

האם הוסיפה: "אין לי כעס, אפילו לא רגע אחד קל. אני רוצה להגיד את זה שאני אפילו עוטפת אותם. כפי שאני מכירה אותם הם אנשי חוק, יש להם הרבה עסקים בעיר, אין לי מושג מה עומד מאחורי הקריסה, אני יכולה להגיד לך שהם אנשים ישרים והוגנים, אני ממש לא כועסת, אני מחבקת את כולם הם אנשים מדהימים ואני מחבקת אותם בעיקר, מכל הלב.

"אין לי אצבע מאשימה לאף אחד, אני לא רוצה שאף אחד ירגיש שחלילה זה קרה בגללם. אני מחבקת את כולם ואני מצטערת שזה קרה, אני מנסה להסתכל על חצי הכוס המלאה כי אם זה היה חצי שעה הנזק היה גדול יותר היינו צריכים להתחיל את המסיבה של הצעירים, והאסון היה גדול יותר, טרגדיה גדולה מאוד".

כזכור, אישה נהרגה במהלך הלילה ועוד ארבעה אורחים נפצעו באורח קשה בקריסת נברשת תאורה באולם אירועים ביבנה.

"כולם רקדו סביב הבר, היה בר באמצע הרחבה. אשתי הלכה לשירותים ואני הלכתי לצד שני. לא עבר שניה, והנברשת שהיא ממש גדולה קרסה. זה היה נראה כמו פיגוע. אנשים על הרצפה והם לא זזים והכל רק דם ודם", סיפר אחד האורחים לגל"צ.

[vimeo 131481628 w=500 h=281]

למקום הוזעקו אמבולנסים, ניידות טיפול-נמרץ, כוחות כיבוי אש, כוחות משטרה וכוחות חירום נוספים.

יוני עוזיהו מתנדב איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי למקום נתקלתי בעשרות אורחים מבוהלים שחלקם סבלו מפציעות וחבלות עקב מתקן תאורה שמסיבה שאינה ברורה נפל על האורחים שהיו באולם, למרבה הצער אחת המשתתפות שספגה פגיעה ישירה מהמתקן שנפל ונפצעה אנושות, יחד עם מתנדבים נוספים ניסינו להציל את חייה אך מותה נקבע בזירה כתוצאה מפגיעה קשה ממנה סבלה, מדובר בזירה קשה של שמחה שהפכה בן רגע לאסון".

בעקבות האסון עיכבה המשטרה לחקירה את בעל האולם ושני מנהלים נוספים, והוציאה צו סגירה למקום. מפקד מרחב שפלה, תת ניצב יהודה בן עטר, אמר כי "מדובר באירוע קשה. החקירה רק בראשיתה".

חילופי ההאשמות
ראש עיריית יבנה, צבי גוב ארי, האשים בראיון לערוץ 10 כי אולם השמחות פעל ללא רישיון עסק. "משרד הבריאות עדיין לא אישר את כל נושא התזונה והמזון באולם והדבר נמצא בטיפול כבר בשבועיים-שלושה האחרונים", טען ראש העיר. מנגד, בעלי האולם טענו כי ברשותם כל האישורים הרלוונטים והם יציגו אותם במידת הצורך.

20150622151257 (1)

20150622151257

timthumb

20150622145546 (1)

20150622145546

20150622151256

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.