האסטרטגיה של 'הפלג': "מפגינים גם למען שבבניק" – 18 עצורים

הפגנות סוערות במספר מוקדים ברחבי הארץ בעקבות מעצר הבחור תלמיד ישיבת 'שערי תבונה' שנלכד בעת בילוי בעיר אילת והתגלה כעריק. ב'פלג הירושלמי' לא נבהלו כי הבחור למענם יצאו להפגין הנו בליין שנתפס ללא ציצית וכיפה ויוצאים באסטרטגיה חדשה: "אנחנו נאבקים עך כך ששבבניקים לא ייפלו לידי הצבא"

הפגנות סוערות במספר מוקדים ברחבי הארץ בעקבות מעצר הבחור תלמיד ישיבת 'שערי תבונה' שנלכד בעת בילוי בעיר אילת והתגלה כעריק. ב'פלג הירושלמי' לא נבהלו כי הבחור למענם יצאו להפגין הנו בליין שנתפס ללא ציצית וכיפה ויוצאים באסטרטגיה חדשה: "אנחנו נאבקים עך כך ששבבניקים לא ייפלו לידי הצבא".

הפלג הירושלמי הקיצוני של הציבור החרדי-ליטאי מקיים מספר הפגנות בכל רחבי הארץ, במחאה על מעצרו של משה חזן שנעצר אמש באילת לאחר שסירב להגיש דיחוי ללשכת הגיוס כמקובל.

מדובר בצעיר משה חזן שהוגדר על ידי הצבא כעריק ונכלא בכלא צבאי. חזן נשלח לימי מעצר בכלא 4, בפלג הירושלמי, אותו מוביל הגאון רבי שמואל אויערבך, יצאו להפגנות בירושלים, בני ברק, מודיעין עילית ובית שמש, זאת במחאה על מעצרו. נוסף להפגנות מתכוונים הפעילים להקים אוהל מחאה מול כלא 4, שם הוא עצור.

ההפגנה היום בסמוך לצומת שילת

AjV–3Nbn vPWCzkqfWIPl4dk0jOWIpdLCz6asvE4YNN from Kooker on Vimeo.

לגודל המבוכה, היום מתברר כי הצעיר אינו תלמיד ישיבה אלא בליין המסתובב בפאבים, כזה שדתיותו מוטלת בספק. הצעיר נלכד לאחר שיחד עם קבוצת נערים נוספת התעמת עם נהג מונית מקומי. לאחר שהתבררה זהותו הוא הועבר לצה"ל להמשך טיפול.

על פי הודעת המשטרה, סמוך לשעה 00:50 התקבל דיווח מנהג מונית מאילת כי חבורת צעירים מסרבת לשלם לו את מלוא דמי הנסיעה. מברור שערך השוטר במקום התברר שחבורת צעירים נסעו ממועדון ה"קריזי אלפנט" באילת אל מתחם הפאבים במרכז התיירות וסרבו לשלם עוד 5 שקלים לנהג המונית. השוטר שערך ברור בין הצדדים ביקש מנהג המונית לגשת לתחנה ולהגיש תלונה, וכל הצדדים עזבו את המקום.

אך כל זה כאמור לא מפריע לאנשי 'הפלג' לצאת ולחסום כבישים עבורו, על פי הדיווחים עד כה ישנם לפחות תשעה עצורים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הנאציונים ימ"ש רוצחים יהודים בגוף ובנפש.

    כל הכבוד למפגינים, בושה לפלג החילוני |
    הגב