צפו: האפיפיור הסתיר את הצלב: "חופש דת לכל הדתות" (וידאו) (גלריה)

האפיפיור בביקורו היום השני כאן בישראל, אפילו הוא ידע כי אסור לפגוע ברגשות של השני, ואכן בביקורו בכותל המערבי, הסתיר את הצלב אשר ענוד על חזהו. צפו

בהיכל שלמה בירושלים פגש האפיפיור את הרבנים הראשים לישראל שם נערה  במסיבת העיתונאים שנערכה בית הרבנות הראשית דיברו הרבנים הראשים על יחסי ישראל והנצרות..

האפיפיור מתוך כבוד למקום הקדוש ולרב הכותל הסתיר בידו את הצלב בעת ששוחח עם הרב .

הרב האשכנזי הראשי דוד לאו פתח בדבריו על הטרור המוסלמי בירושלים, "הם טופלו בידי אנשים שאכפת להם מהחיים, והם נפגעו בידי מי שלא אכפת להם מהערכים. אתה האפיפיור צריך להיות שותף לנו בחינוך לאהבת אדם. אלוהים ברא את כל האנשים כולם, את האנושות כולה, ולכן אני מבקש ממך להיות שותף איתנו לקריאה, ואולי תכנס אתה, אדוני האפיפיור, כנס בין-דתי ובו תקרא למנהיגי דתות שייתנו יד ביחד לומר אין שנאה, אין עוול בשם הדת, קריאה שאין סיבה שלא כולנו נהיה שותפים לה.

בביקורו היום ביד ושם – צפו באדיבות רשת
[alooma ref="pope_yad_vashem_SYNC_vtr2_n20140526_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

סיכום הביקור אמש בישראל אצל הפלשתינים
[alooma ref="pope_gader_hafrada_vtr2_n20140525_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

"הגעת למדינת ישראל, וראית שיש חופש דת לכל הדתות. 19 שנים אנשים לא היו יכולים להגיע לירושלים המזרחית, אבל בביקורך כאן ראית חופש דת, יהודים מוסלמים ונוצרים יכולים לנהוג כאמונתם, מדינת ישראל מאפשרת זאת, ונדמה לי שזו המדינה היחידה בעולם שמחזיקה ומממנת גם בתי דין שרעים, כי אכפת לנו מכל אחד ואחת, מכל ברואיו של בורא עולם.

"אז נדע כולנו לתת יד ולחזק את מדינת ישראל, ולחזק את יהודי העולם כנגד האנטישמיות, ונתפלל כולנו לימים שבהם לא יישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה, אלא היד תהיה מושטת לבניין וליצירה, שלום שלום אמר השם לקרוב ולרחוק, והמקומות הקדושים יתברכו בתפילה שנאמרת על ידי כל יהודי, יהי שלום בחילך שלווה בארמנותייך, ונתפלל למען שלום כל ברואי האל על פני האדמה. יהי מסר זה נחלת העולם כולו".

האפיפיור דיבר לאחר מכן ואמר. "כבוד הרבנים הראשיים לישראל, משמח במיוחד להיות פה עמכם, אני מודה לכם מקרב לב על קבלת הפנים החמה ועל דברי הברכה האדיבים. כפי שאתם יודעים, עוד מימי כהונתי בבואנוס איירס יכולתי לסמוך על ידידותם של אחים יהודים קרובים, יחדיו ארגנו יוזמות פוריות של מפגש ודו-שיח, ואיתם חוויתי וחלקתי רגעים רוחניים משותפים. בחודשים הראשונים לכהונתי כאפיפיור יכולתי לפגוש נציגים של ארגונים רבים. מפגשים אלו מתווספים ליוזמות מקומיות רבות, וכל זה מעיד על רצון הדדי לעזור איש לרעהו ולבנות גשר של אחווה.

אני משוכנע שמה שהתרחש בעשורים האחרונים ביחסים שבין יהודים לקתולים הוא מתת אל אמיתית, נס, ועלינו להלל את שמו. הודו לאדוני האדונים כי לעולם חסדו, לעושה נפלאות גדולות לבדו כי לעולם חסדו. זוהי מתנת האל שלא הייתה יכולה להתקיים ללא רבים,

אמיצים ונדיבים, יהודים ונוצרים כאחד. כאן ברצוני לציין במיוחד את חשיבותו של הדו-שיח בין הרבנות הראשית ובין הוותיקן, שקיבל השראה מביקורו של האפיפיור בשנת 2000. בטוחני שדו-השיח הזה יימשך ושלפניו עתיד מזהיר.

"המטרה היא לא רק ייצוב יחסים של כבוד הדדי, ואנו נקראים גם לקיים חשבון נפש ולשאול את עצמנו על המשמעות הרוחנית של הקשר, שמקורו ממעל, ושמתעלה מעל לרצוננו, ושומר על שלמותו על אף כל הקשיים. ההערכה והכבוד למה שמבדיל בינינו יכולים להנחות אותנו בהתפתחות יחסינו בעתיד, שאותם אנו מפקידים בידי האל, ויחדיו ביכולתנו לתרום לשלום בעולם. באפשרותנו לתת עדות בדבר החשיבות הנצחית של תוכנית ריבון עולם בבריאה. עלינו להתנגד ללא לאות לכל סוגי האנטישמיות ולכל צורות האפליה. יהי רצון שהאל יעזור לנו ללכת בדרכיו. שלום".

צילום: פלאש 90

. . . . . . . . . . .

מוקדם יותר נאם  רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א  בביקורו של האפפיור בשעה זו בכותל המערבי.

 

בדבריו  מציין הרב שירושלים היתה חלומם של מליוני יהודים במשך אלפיים שנות גלות, גם כשלקחו מאיתנו את המקדש לא הצליחו לקחת מאיתנו את אור האמונה והתקווה.

 

דרך ארוכה עברנו עד שהגענו לירושלים. דרך מלאה רדיפות וצרות, אך אנו חווים ניסים בכל עת. לעם היהודי יש שליחות עמוקה לתקן עולם. תרומתו של העם היהודי לעולם הוא לאין שיעור ממספרו היחסי באוכלוסיה.

 

שנים ארוכות מידי הייתה האמונה שורש למחלוקת. לשנאה ולכאב בעולם.

 

מכאן נקרא למליוני מאמינים די לשנאה ולאנטישמיות הצומחת יותר ויותר באחרונה, כמו שחווינו זאת על בשרינו ביומיים האחרונים בבריסל ופריז.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. היה עדיף למות בשואה ולא לעלות לכאן ולהתקלקל ממך בטומאה כזו, ובאין סוף קלקולים שהעניקו השלטונות הציונות, בימי העליה ועד היום הזה לא פסקו כלל! "צא טמא" שמואליק.

  כל הרבנים האלה שלחצו ידו של אבי אבות הטומאה, הם רשעים גמורים, ואין להם חלק לעולם הבא, הם עשו חילול השם גדול מאוד מאוד, הם לא רבנים אלא מסיונרים, בדיוק כמו האפיפיור הרשע הזה, שרוצה את קבר דוד, ועוד מעט ירצה גם מערת המכפלה, קבר רחל, קבר שמואל הנביא, מירון, בקיצור את כל ארץ ישראל, אבל השם ית' לא יתן לו את מה שהא מבקש, וה"רבנים" הרשעים האלה מצטלמים איתו הם יתנו את הדין בשמיים הם מתחנפים למסיונר נוצרי ושוב אני אומרת הם לא רבנים הם מסיונרים ממש!!!

  לצערינו הרב: לגוי הטמא הזה (האפיפיור שהוא ראש הקליפה) יש יותר חן ורוחניות מאשר לרוב הרבנים האלו, שהם נציגי המדינה הציונות.

  הסיבה שהם הגוים, כ"כ נמשכים למקומות הקדושים בירושלים, ובונים כנסיות באיזורים מקודשים, הר הזיתים, ליד קבר דוד, משום שאין להם קיום בלי הקדושה, הזוהר הקדוש מדבר על זה, כוחות הסטרא אחרא יונקים את החיות שלהם מהקדושה, אחרת הם נאלמים כי הם בעצם סוג של פאטה-מורגנה, הם פשוט לא קיימים באמת, זה תעתוע, וככל שאנחנו קרבים לאחרית הימים הכוחות האלה נעשים יותר ויותר כבדים ומציגים עצמם כביכול כמוחשיים, אבל בקרוב ממש, זה הכל יעלם כמו אבק פורח כשתבוא הגאולה בב"א.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הקב"ה בוכה ואומר… על כבודכם מחיתם על כבודי לא מחיתם – מחאה גלויה נגד שמואליק רבינוביץ שעשה מעשה נבלה שאיפשר לאפיפיור The Pope להתייצב מול הכותל המערבי עם צלב בעודו.

  הנבלה סרוחה שאיפשר לאפיפיור-pope (אבי אבות הטומאה) להתייצב מול הכותל המערבי עם צלב בעוד שמולו ולא כיסה את הצלב, אם הוא לא היה מכסה את הצלב במקום כלשהו וכך גם בכותל, זה היה כואב לי מאוד על שמאפשרים לו להתייצב ככה מול הכותל המערבי אבל לא הייתי בא בטענות לרב הכותל הרב שמואל רבינוביץ, הוא היה בודאי טוען כי אין בכוחו לעשות כאן דבר.

  אבל כשמצאנו כי הוא כיסה את הצלב בהר הבית בשל כבוד למוסלמים ואף כיסה את הצלב כשהוא היה מול פני הרב שמואל רבינוביץ ומול הציבור היהודי שם, אבל כאשר התייצב מול הכותל המערבי שם הוא היה עם הצלב ושמואל רבינוביץ לא הבין כי עליו היה למחות מחאה גדולה? מפני שיש בכך חילול ה’ ופגיעה קשה בכבודו של קודשא בריך הוא, כאילו על כבודו של רב הכותל צריך לכסות את הצלב אך על כבודו של הקדוש ברוך הוא כאן זה לא משנה כלל, זה מעשה שחייב לזעזע כל יהודי

  אם הייתי שם לא רק שהייתי מוחה בכל כחי, הייתי קם ועוזב את המקום תוך גילוי דעת, כי כבודו של הקב”ה קודם לכבודו של רב הכותל-שמואליק, ואדרבה, לכסות היה צריך גם כאן וגם כאן, אי הצבת תנאים מוכיח כי משהו חולה מאוד בכח היהודי. המוסלמים הציבו תנאי קודם למעשה שאם הוא בא להר הבית עליו לכסות את הצלב והוא אכן עשה כך, ואילו בכותל המערבי מותר לו לבא עם צלב על דבר שכזה ציפיתי שנשמע קול מחאה

  אני כאן מוחה מחאה גדולה:
  אני רואה בזה מעשה חמור חילול ד’ ופגיעה קשה וגסה בקדושת המקום ובקב"ה, ואעיר כאן לרבה של הכותל, בתפקיד שלך יש הרבה רגעים לא נעימים, ואם אתה רב אמיתי היה עליך להוכיח זאת כאן, כשלא נעים, זה היה מרים אותך ומוכיח כי אתה ראוי לתפקיד, להתחנף להתרפס לשחק מה יפית בפני מבקשי נפשנו בפני עבודה זרה, ככה נהגו מי שגרמו שאלפים ורבבות הובלו לשחיטה.

  וידוע לנו שאתה (שמולאיק) הוא זה שרוצה ששליטת מירון דהיינו מקום הקדוש של הרשב"י יעבור למדינה הטמאה – מדינת איזראל ר"ל, לעשות דבר כזה שייך רק לערב-רב. וד"ל!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. קוקר, בושה שאתם מביאים באתר שלכם תמונות עם צלב. תתביישו

  נעמי |
  הגב