האפיפיור: "העולם מתחיל להיראות כערימת זוהמה"

העולם מתחיל להיראות יותר ויותר כמו ערימה של זוהמה", הוסיף פרנציסקוס וכתב:"העולם עלול לחוות הרס חסר תקדים של המערכת האקולוגית.

 

האפיפיור פרנציסקוס קורא "לפעול באופן מהיר ומכריע" כדי לעצור את ההידרדרות במצב הסביבה ואת התחממות כדור הארץ. במסמך, קורא פרנציסקוס ל-1.2 מיליארד מאמיניו ולתושבי העולם לפעול למען איכות הסביבה.

האפיפיור מתח ביקורת התרבות הבזבזנית במדינות המפותחות והסביר כי "ניצול המשאבים שמספק כדור הארץ כבר חצה את הגבולות המקובלים, ועדיין לא פתרנו את בעיית העוני", כתב האפיפיור במסמך.

 

"העולם מתחיל להיראות יותר ויותר כמו ערימה של זוהמה", הוסיף פרנציסקוס וכתב:"העולם עלול לחוות הרס חסר תקדים של המערכת האקולוגית. "אנו צריכים לדחות את תפיסת השוק המציעה כי הבעיות יכולות להיפתר על ידי הגדלת הרווחים של פרטים וחברות", הוסיף. "חייבים להפסיק להתייחס לנבואות יום הדין באירוניה ובבוז. אנו עתידים להשאיר לדור הבא פסולת, שממה וזוהמה".

 

בתגובה לדברים, מזכ"ל האום באן קי מון הודה לאפיפיור על "נקיטת עמדה כה חזקה בנוגע לצורך לפעולה גלובלית מיידית".

נשיא ארצות הברית ברק אובמה שיבח את האפיפיור : "בעודנו נערכים לדיונים הבינלאומיים בנושא האקלים, כולי תקווה שכל מנהיגי העולם, וכול ילדיו של האל, ישמעו לקריאתו של האפיפיור להתאחד כדי לדאוג לביתנו המשותף".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.