האפיפיור נפגש עם הרבנים הראשים: "שותף לסובלנות ולאהבת האדם"

בהיכל שלמה בירושלים הסתיימה לפני שעה קלה פגישת האפיפיור עם הרבנים הראשיים. הפגישה נערכה באווירה טובה והשתתפו בה, בין היתר, בכירי הרבנות הראשית, הרבנית עדינה בר שלום ונפתלי בנט. בפנים: הדיווח המלא

ביקור האפיפיור בישראל: האפיפיור הגיע ל'היכל שלמה' בירושלים, שם נפגש עם הרבנים הראשיים לישראל הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו.

הגר"י יוסף ברך את האפיפיור: "אני מברך אותו ומודה לו על כל מה שהוא עושה למען האנושות והקהילות היהודיות בעולם, ברוך הבא לירושלים". גם הגר"ד לאו בירך את מנהיג הנוצרים בברכת "ברוכים הבאים לירושלים".

באדיבות רשת
[alooma ref="pope_yad_vashem_SYNC_vtr2_n20140526_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

הראשון לציון אמר לאפיפיור: "אני אוחז בידיי שני לוחות הברית, טס שעשוי מזהב, לוחות הברית שמשה רבינו הוריד מהר סיני. מה יש בלוחות הברית?, בצד ימין 5 דיברות על בין אדם למקום, מה יש בצד שמאל? דיברות של בן אדם לחברו".

בהמשך דבריו אמר הגר"י יוסף: "אצל העם היהודי יש את הבין אדם למקום, ויש את הבן אדם לחברו, אי אפשר להפריד את הדברים כאשר יש אמונה של אל אחד…אני מברך את הדברים שאמר האפיפיור בגנות הטרור ומה שהיה בבריסל, יפה מאוד שהוא דיבר ומחה על הדברים, צריך שתמיד הכנסייה תגנה פגיעה של טרור בחפים בפשע, לכן הגינוי שהוא עשה לטרור זה נותן נדבך חשוב להשכנת השלום בארץ הקודש. כמו כן אני משבח אותו על הנאום שהוא נתן ב'יד ושם' כשהוא שאל 'איפה האדם'?, לא שואלים איפה הקב"ה שואלים איפה האדם".

הרב הראשי הרב דוד לאו אמר בדברים שנשא במעמד: "אני רואה בך אדוני האפיפיור כשותף לנו לחנך לסובלנות ולאהבת אדם. אני מבקש ממך להיות שותף אתנו לקריאה, אולי תכנס כנס בין דתי, ובו תקרא למנהיגי דתות לומר 'אין רצח, אין עוול בשם הדת', קריאה משותפת".

האפיפיור עצמו אמר לרבנים הראשיים: "כבוד הרבנים הראשיים לישראל, משמח במיוחד להיות פה עמכם, אני מודה לכם מקרב לב, על קבלת הפנים החמה ועל דברי הברכה האדיבים…בחודשים הראשונים שלי כאפיפיור, יוצא לי להיפגש עם נציגים יהודים, כל זה מעיד על רצון הדדי להכיר איש את רעהו ולבנות גשרים של אחווה הדדית".

בהמשך נועדו הרבנים ביחידות עם האפיפיור, כאשר בפגישה השתתפו גם בכירי הרבנות הראשית, שר הדתות ויו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט וכלת פרת ישראל הרבנית עדינה בר שלום

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. השכינה הקדושה צועקת על עלבונה.

  הקב"ה בוכה ואומר…
  על כבודכם מחיתם על כבודי לא מחיתם – מחאה גלויה נגד שמואליק רבינוביץ שעשה מעשה נבלה שאיפשר לאפיפיור The Pope להתייצב מול הכותל המערבי עם צלב בעודו.

  הנבלה סרוחה שמואליק ראבינביץ שאיפשר לאפיפיור-pope (אבי אבות הטומאה) להתייצב מול הכותל המערבי עם צלב בעוד שמולו, ולא כיסה את הצלב, אם הוא לא היה מכסה את הצלב במקום כלשהו וכך גם בכותל, זה היה כואב לי מאוד על שמאפשרים לו להתייצב ככה מול הכותל המערבי אבל לא הייתי בא בטענות לרב הכותל הרב שמואל רבינוביץ, הוא היה בודאי טוען כי אין בכוחו לעשות כאן דבר.

  אבל כשמצאנו כי הוא כיסה את הצלב בהר הבית בשל כבוד למוסלמים, ואף כיסה את הצלב כשהוא היה מול פני הרב שמואל רבינוביץ, ומול הציבור היהודי שם, אבל כאשר התייצב מול הכותל המערבי שם הוא היה עם הצלב ושמואל רבינוביץ לא הבין כי עליו היה למחות מחאה גדולה? מפני שיש בכך חילול ד’ ופגיעה קשה בכבודו של קודשא בריך הוא, כאילו על כבודו של רב הכותל צריך לכסות את הצלב, אך על כבודו של הקדוש ברוך הוא כאן זה לא משנה כלל, זה מעשה שחייב לזעזע כל יהודי.

  אם הייתי שם לא רק שהייתי מוחה בכל כחי, הייתי קם ועוזב את המקום תוך גילוי דעת, כי כבודו של הקב”ה קודם לכבודו של רב הכותל-שמואליק, ואדרבה, לכסות היה צריך גם כאן וגם כאן, אי הצבת תנאים מוכיח כי משהו חולה מאוד בכח היהודי. המוסלמים הציבו תנאי קודם למעשה שאם הוא בא להר הבית עליו לכסות את הצלב, והוא אכן עשה כך, ואילו בכותל המערבי מותר לו לבא עם צלב על דבר שכזה ציפיתי שנשמע קול מחאה,

  אני כאן מוחה מחאה גדולה:
  אני רואה בזה מעשה חמור חילול ד’ ופגיעה קשה וגסה בקדושת המקום ובקב"ה, ואעיר כאן לרבה של הכותל החולה נפש על כבודו, בתפקיד שלך יש הרבה רגעים לא נעימים, ואם אתה רב אמיתי היה עליך להוכיח זאת כאן, כשלא נעים, זה היה מרים אותך ומוכיח כי אתה ראוי לתפקיד, להתחנף להתרפס לשחק מה יפית בפני מבקשי נפשנו בפני עבודה זרה, ככה נהגו מי שגרמו שאלפים ורבבות הובלו לשחיטה.

  וידוע לנו שאתה (שמואליק) הוא זה שרוצה ששליטת "מירון" דהיינו מקום הקדוש של הרשב"י שיעבור למדינה הטמאה – מדינת איזראל ר"ל, לעשות דבר כזה שייך רק לערב-רב. וד"ל!!!!! יש לך רישעות שהורסת את הדת, זו נפילה קשה לעם היהודי ברוחניות, ממש חלק מערב רב, רפורמים, משיחיים, נוצרים, מוסלמים, גויים וכו'

  היה עדיף למות בשואה ולא לעלות לכאן ולהתקלקל ממך בטומאה כזו, ובאין סוף קלקולים שהעניקו השלטונות הציונות, בימי העליה ועד היום הזה לא פסקו כלל! "צא טמא"

  כל הרבנים האלה שלחצו ידו של אבי אבות הטומאה, הם רשעים גמורים, ואין להם חלק לעולם הבא, הם עשו חילול השם גדול מאוד מאוד, הם לא רבנים אלא מסיונרים, בדיוק כמו האפיפיור הרשע הזה, שרוצה את קבר דוד, ועוד מעט ירצה גם מערת המכפלה, קבר רחל, קבר שמואל הנביא, מירון, בקיצור את כל ארץ ישראל, אבל השם ית' לא יתן לו את מה שהא מבקש, וה"רבנים" הרשעים האלה מצטלמים איתו הם יתנו את הדין בשמיים הם מתחנפים למסיונר נוצרי ושוב אני אומרת הם לא רבנים הם מסיונרים ממש!!!

  לצערינו הרב: לגוי הטמא הזה (האפיפיור שהוא ראש הקליפה) יש יותר חן ורוחניות מאשר לרוב הרבנים האלו, שהם נציגי המדינה הציונות.

  הסיבה שהם הגוים, כ"כ נמשכים למקומות הקדושים בירושלים, ובונים כנסיות באיזורים מקודשים, הר הזיתים, ליד קבר דוד, משום שאין להם קיום בלי הקדושה, הזוהר הקדוש מדבר על זה, כוחות הסטרא אחרא יונקים את החיות שלהם מהקדושה, אחרת הם נאלמים כי הם בעצם סוג של פאטה-מורגנה, הם פשוט לא קיימים באמת, זה תעתוע, וככל שאנחנו קרבים לאחרית הימים הכוחות האלה נעשים יותר ויותר כבדים ומציגים עצמם כביכול כמוחשיים, אבל בקרוב ממש, זה הכל יעלם כמו אבק פורח כשתבוא הגאולה בב"א.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב