האפליה באלעד • גפני מזהיר: "נפסיק את התקציב של הסמינרים"(הקלטה)

מתקפה חריפה: יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני התייחס היום לאפליה בעיר אלעד שם לא התקבלו עשרות בנות חרדיות לסמינרים חלקם על רקע עדתי והיתר בשל כך שההורים מוגדרים כ'חרדים עובדים': "אני הודעתי באלעד שאם המצב כזה שבנות לא יתקבלו ויישארו בחוץ יופסק התקציב של הסמינרים בעיר" • הגרי"ש נתן לנו הוראה מפורשת להפסיק תקציבים בירושלים למוסדות מפלים. האזינו

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני התייחס היום (ד') לאפליה בעיר אלעד שם לא התקבלו עשרות בנות חרדיות לסמינרים חלקם על רקע עדתי והיתר בשל כך שההורים מוגדרים כ'חרדים עובדים'.

במהלך סימפוזיון בישיבת דרך ה' הבטיח גפני כי יפעל לשלול תקציבים לסמינרים שלא יעמדו בקריטריונים.

בהתייחסות לאפליה באלעד הבטיח גפני: "אני הודעתי באלעד שאם המצב כזה ש-53 בנות לא יתקבלו ויישארו בחוץ יופסק התקציב של הסמינרים באלעד"

האזינו:

"אנחנו עוברים להיות אקטיביים לא ייתכן מצב שאני צריך להילחם עם לפיד ובנט. ובתוך המשפחה שלי במפלגה שלי אין לבן והבת מקום בבית הספר".

על התחרות בין המוסדות אמר גפני: "זו לא תחרות נכונה, בדור למדנו עם כולם עם החסידים והליטאים והספרדים. הייתי אצל הגרי"ש והגראי"ל. הגרי"ש נתן לנו הוראה מפורשת להפסיק תקציבים בירושלים למוסדות מפלים".

"חד משמעית נתמודד עם השבר הזה של ה'חרדים העובדים' זה ציבור ענק שהולך וגדל. אני אומר לכם מי שהביא את הכסף אצל הרב שך בזמן הקמת 'יתד' והקמת 'דגל התורה' הם היו 'חרדים עובדים'. הם אלו שהקימו את 'דגל התורה'".

גפני תקף את הכינויים שהוצמדו לחרדים עובדים וחיילים חרדים: "מי שהמציא את ההמצאה של החרד"קים והחרדים העובדים הם אלה שהוציאו תורה חדשה שלא הייתה בעם ישראל ואני יודע שמחר אני יותקף על כך באחת הניירות שיוצאים שקוראים לו עיתון".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חרדים עובדים ?????????? מנהלי הסמינרים עצמם הינם עובדים ולא אברכים בני-תורה!!!!!!!!!!!!

  גם חברי הכנסת הינם חרדים עובדים וכן המשבקים למיניהם !!!!!!!!!!!!!!
  מה קורה פה ?.

  די לשנאה וליצירת אליטסטיות כאילו יש כאן מישהוא יותר טוב מהשני.

  בידיכם ליצור חברה אחידה ולהביא את החינוך להיות המוביל בעולם החרדי לבניין בית המקדש.

  למנהלי האתר – איני מבינה מדוע התגובה הקודמת שלי נדחתה. האם אסור להביע דעה ??????

  יש לכם את המייל שלי אשמח לקבל תשובה ולהבין.

  שמשעון |
  הגב
 2. הרב גפני , ברוך ה' שהבנתם במה מדובר.
  אני כאשת אברך ובת לסמינר הישן לא קיבלו את הבנות שלי לבית יעקב !!!!!
  ב"ה כיתי והקמתי בי"ס וגנים איכותיים לבנות ספרד ועשינו חייל מזה כעשרים שנה וברור לי שזההיה רצון ה' שדווקא אני אדחה ע"י אשכנזים אך הכאב הצורב נשאר עד עצם היום הזה ואף אותה מנהלת שחיללה שם ה' בסתר ועשתה עוול בשקט במשרדה, נפרעו ממנה בגלוי והיתה "כוכבת" של פרשה שהסעירה את כל המדינה כאשר אמא ספרדיה הקליטה אותה דוחה את קבלת בתה לביה"ס בית-יעקב.כעת היא בביתה מושעית.
  תעשו סוף להתעללות הזאת . תהיו חכמים ותיצרו איזון .או שכולם לומדים יחד או שלא מקבלים אף ספרדי או ספרדיה לשום מוסד אשכנזי!!!!!!!!!!אל תקחו את הטובים שלנו – ויש המונים כאלה , ואח"כ נשארים החלשים מבחינה רוחנית והמסכנים שסתם דחו אותם כי הם ענווים ואין להם פרוטקציה והם מגיעים לתסכולים קשים עד כדי מחלות נפש ממש עקב ההרגשה שנדחו על לא עוול בכפם.
  האשנזים נותנים כעת הדין בפירוד והפירוק במחנה שלהם וזה עדיין ברחמים.
  אם לא יהיה מי שיתקן מיידית את העוול ה' יודע לאן הדינים עליהם יגיעו.

  שמשעון |
  הגב