האפלייה בזכרון ביעקב: עצור ראשון בקהילה

הסערה ב'זכרון יעקב': מי עומד מאחורי גל ההסתה העכור ששוטף את תושביה החרדים של 'זכרון יעקב'? משטרת זכרון עצרה אברך ראשון מתוך הקהילה.

 

עלילת האפליה בתלמוד התורה החרדי שב'זכרון יעקב' מסרבת לגווע ויש גם את האנשים שדואגים לתדלק את המדורה. בתום שבועות ארוכים של הטחת האשמות כזב בהנהלת התלמוד תורה מצד הורים לילדים שלא התקבלו לתלמוד התורה, כאשר לטענתם הרקע לאי קבלתם הוא ממניע גזעני בלבד, הודיע משרד החינוך כי ככל הנראה על פי מספר התלמידים הלומדים במוסד אשר מוצאם מעדות המזרח, לא נראה שיש ממש בטענה כי התלמוד תורה מונע מגזענות והיא איננה הסיבה לא-קבלתם של הילדים.

אולם, למרות קביעת משרד החינוך, דרש המשרד מהנהלת המוסד לקבל את הילדים כתלמידים מן המניין. אלא, שהורי הילדים אשר בניהם לומדים בתלמוד תורה התנגדו נחרצות לקבלתם של הילדים וזאת על רקע הבדלי השקפה החליטו כי לא יתנו למשרד החינוך להתערב בנושאי קבלה ורישום, ומשום כך הוחלט שהכיתה תעזוב את משכן התלמוד תורה ותעבור לבית פרטי, כמובן, ללא הילדים שסורבו להתקבל.

על רקע זה, החליטו בעלי אינטרסים פוליטיים בעיר, להזמין כלי תקשורת רבים שיבואו לתעד את הכיתה הריקה ובכך לבסס את אלילת ה'אפליה'. וכך, הופיעו הבוקר בשערי התלמוד תורה צוותי תקשורת רבים אשר לוו ע"י נציגי האופוזציה.

 

יונגרמן

הרב מרדכי יונגרמן מנהל המוסדות עם מרן הגראי"ל שטיינמן 

אלא שמידע מוקדם שהגיע אל הנהלת התלמוד תורה, גרם להנהלה להקדים רפואה למכה ובהתייעצות עם מנהיג הקהילה הגר"ח גריינמן הוחלט כי הכיתה תחזור היום למקומה במבנה התלמוד תורה, כאשר אף הילדים שסורבו ולא התקבלו היו בין יושבי הכיתה.

בצהרי היום נרשמה עליית מדרגה חמורה במאבק כאשר שוטרי מרחב חוף של משטרת ישראל פשטו על השכונה החרדית ועצרו אברך שכל חטאו היה בכך ש'העז' למחות נגד המשפחה שרדפה את מנהלי התלמוד תורה ותלמידיה.

משיחות שערכנו עם מספר גורמים המעורים בקהילה החרדית בזכרון יעקב נאמר לנו, כי מבחינתם לא תהיה שום פשרה ולא תינתן שום דריסת רגל למשרד החינוך לקבוע מי הם התלמידים שיתקבלו, וכי מצידם הם מוכנים ללכת עד לקצה ואפילו במחיר הפסקת התמיכה של מרד החינוך בתלמוד תורה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רפי מנת, קניגסבוך – שארית הפליטה בע"מ (לשעבר "שארית ישראל").
  איך נפלתם בדיוק עכשיו עם הסיפור הזה?
  אולי זה מידה כנגד מידה, אתם גזלתם את הכשרות לאור היום ולעין המצלמות
  עכשיו זרים משתלטים לכם על המוסדות.
  יש דין ויש דיין!
  "כל המחניף לרשעים סופו שהוא נןפל בידם".

  יוני |
  הגב
 2. תלמידים נאמנים של הגזען מסלונים, המראים את עוצמת קדושתם, טהרתם וצדקתם, על ידי הוצאת שם רע על בני/בנות ישראל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב