האפליקציה שתסייע לכם לנווט בבית החולים

סליחה, איפה פנימית א'? במרכז הרפואי כרמל כבר כמעט לא תשמעו שאלות כאלה, בזכות תוכנת ניווט חדשה

כל מי שביקר בבית חולים מכיר את זה. צריך לרדת במעלית רק כדי לעלות במעלית אחרת שמביאה לאגף הנכון, להסתובב במחלקה ולחפש חדר רק כדי למצוא את עצמך שוב בנקודת ההתחלה. ומי בכלל יודע איפה הכספומט?

בבית החולים כרמל בחיפה מצאו פתרון – הם משיקים את האפליקציה הראשונה בארץ המנווטת בתוך מבנה בית החולים. האפליקציה, שיכולה להתחבר גם לתוכנות הניווט WAZE ו-google maps, תנווט באמצעות הסמארטפון ישירות לאן שאתם מבקשים להגיע.

המערכת פועלת בצורה דומה ל-WAZE ופותחה בהתאם לצרכי המבקרים בבתי החולים. האפליקציה ממקמת במדויק את המשתמש בתוך מבנה בית החולים באמצעות הסמארטפון, פורסת בנייד את מפת ההתמצאות ומשלבת בה נקודות עניין מרכזיות כמו שמות המחלקות או היחידות, מיקום המעליות, שם הקומה בה נמצא המטופל במעבר בין הקומות וגם את מיקום הקפיטריה ואפילו הכספומט.

בהודעה שפרסם בית החולים, מוסבר כי מחקרים מצביעים על כך שמתחמים מסובכים, מסדרונות ארוכים ושילוט מורכב, מהווים גורם שמעלה את החרדה בקרב חולים המגיעים לטיפול בעת משבר. בנוסף, אנשי הצוות הרפואי נתקלים לא פעם במטופלים אשר מגיעים באיחור לבדיקה או למחלקה הדרושה בגלל קשיי התמצאות.

באמצעות מערכת הניווט החדשה, מטופל או מבקר הרוצה להגיע למקום מסוים בבית החולים, יכול להקליד לחלון הניווט את שם המחלקה או לבצע חיפוש קולי, והתוכנה תיקח אותו בזמן קצר אל המעלית, הקומה והמסדרון הנכון, עד שיגיע ליד המבוקש. ניתן לקבל הוראות הגעה לבית החולים למחלקה או ליחידה הנדרשת כבר מהחניה בבית.

האפליקציה גם מאפשרת למאושפזים בבתי החולים לשלוח קישור במייל לבני משפחה וחברים עם מסלול מעודכן שייפתח להם בסמרטפון האישי ויוביל אותם עד למיטת המטופל.

באמצעות הקלקה על יעד מסוים, האפליקציה גם מספקת מידע נוסף העשוי לסייע למשתמשים, כמו שעות ביקור או פרטים על טיפולים במחלקה.

האפליקציה תומכת בשפות עברית, ערבית, אנגלית ורוסית והיא מושקת בשלב ראשון בגרסת אנדרואיד. בהמשך היא תועלה גם בגרסת ios לאייפון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.