מרתק: 'הארי פוטר החרדי' בראיון לערוץ 1 (וידאו)

מחבר הספר "אדון הטלקינזיס", מספק הצצה לעולם שבין ספרי קודש לספרי פנטזיה. דני דגן מערוץ 1 פגש את הבחור החרדי עידן קנוחן, שכתב את הספר 'אדון הטלקינזיס'. { פנטזיה}

עידן קנוחן, בחור חרדי מחבר הספר "אדון הטלקינזיס", מספק הצצה לעולם שבין ספרי קודש לספרי פנטזיה.

דני דגן מערוץ 1 פגש את הבחור החרדי שכתב את הספר 'אדון הטלקינזיס'. עידן הוגדר בשעתו כ'הארי פוטר החרדי', הדבר הבא של המגזר החרדי..

בראיון לערוץ הראשון הוא מספר על התגובות במגזר החרדי, על התוכניות לעתיד ועוד.

לפני כשנה הוא העניק ראיון למשה הלר ב'ידיעות ירושלים' בו הוא סיפר כי את ההשפעה שלו הוא שאב בעיקר מספרים שקרא בילדותו ומסרטי מדע בדיוני. אך מי שהשפיע עליו יותר מכל הוא אמן הטלקינזיס עימו נפגש השבוע אורי גלר. "בהשראתו בניתי את גיבור הסיפור", הוא מספר.
גלר עצמו, הציג בפניו קסמים ואף כתב לו הקדשה אישית. "זה קונספט נהדר המשלב עולם חדש וישן בנוי להפליא", כתב גלר, שהעניק לספר ציון חמישה כוכבים. "המפחדים מחוש שישי ומטלקינזיס מסיבה כלשהי יוכלו לתת כאן צ'אנס".
מאחורי האברך מסתתר עולם של פנטזיה, תורת הנסתר, טלקינזיס וטלפתיה. מסתבר כי בין הלימודים בישיבה קנוחן מצא זמן גם לכתוב ספרי מדע בדיוני שמיועדים דווקא לקהל החילוני.
במשך הזמן גיליתי כל כך הרבה אנשים, אפילו חברים קרובים, שכותבים למגירה סיפורי פנטזיה", הוא סיפר לידיעות ירושלים. "זה די טבעי לדעתי שזה מגיע מאנשים שגדלו בעולם החרדי. הם הושפעו במהלך החיים הללו וחלקם פשוט לא מוציאים את זה, אבל אני החלטתי בכל זאת לכתוב ולהוציא את זה החוצה".
הסופר החרדי הצעיר מחזיק ברשותו מכשיר סלולרי שקיבל אישור מהרבנים, בלי אינטרנט ובלי הודעות SMS.
הסופר החרדי חושש מהיום שכולם בסביבה הקרובה שלו יידעו שהוא כותב ספרים כאלה אך הוא כבר נערך לכך, "אין פה משהו שאני עושה נגד ההלכה. יכול להיות שזה נוגד את הדרך של הציבור וזה ייראה שונה, אבל אם זה היה נגד ההלכה לא הייתי עושה את זה. אין בספר הזה משהו לא צנוע או דעה שכופרת בערכים תורניים. למרות שיכול להיות שמאוד אסתבך באיזושהי דרך, יותר חשוב לי שהספר יצליח".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.