הארכת התקופה להגשת בקשה לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו

" מדובר בעזרה משמעותית, בעיקר לנשים, שעבורן החלוקה הזאת היא ההבדל בין חיים מעל או מתחת לקו העוני"

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו (תיקון מס' 3), התשע"ח-2018 של חברי הכנסת מרב מיכאלי, מיכל רוזין ואלי אלאלוף.

מוצע להאריך את התקופה לרישום פסק דין לחלוקת חיסכון פנסיוני שניתן לפני יום התחילה, עד לסוף שנת 2019.

בדברי ההסבר נכתב: "התברר כי למרות הזמן שחלף ממועד תחילתו של החוק, הרי שעד עתה טרם הותקנו תקנות לעניין הדרכים להגשת בקשה לרישום פסק דין לחלוקת חיסכון פנסיוני במינהלת הגמלאות של שירות המדינה ובצה"ל. דווקא גורמים אלה שאליהם נוגעת האפשרות לזכות בקצבת השאירים, טרם הטמיעו את החוק, וטרם הנהיגו מערכת סדירה של רישום בקשות. כמו כן התברר כי למרות הבטחות בעניין זה, לא הובאה לידיעת הציבור האפשרות לפנות ולהגיש בקשה לרישום לגבי פסקי דין ישנים שקדמו למועד."

ח"כ מירב מיכאלי: " מדובר בעזרה משמעותית, בעיקר לנשים, שעבורן החלוקה הזאת היא ההבדל בין חיים מעל או מתחת לקו העוני. אם אתם מכירים אנשים שהתגרשו לפני שנים ולא חילקו בניהם את הפנסיה זה הזמן להגיד להם להגיש בקשה ולקבל את מה שמגיע להם בדין. "

ח"כ מיכל רוזין: " זה תיקון חשוב שיפתח דלת לגברים ובעיקר לנשים לקבל את כספי הפנסיה שמגיעים להם מכוח החוק ונמנע מהם. תיקון החוק ישפיע באופן ישיר ומיידי בעיקר על נשים גרושות ואלמנות, ברובן מבוגרות, שמצבן הכלכלי היה תלוי בבן זוגן המפרנס, בזמן שהן נשארו בבית לטפל בילדים."

72 תמכו ללא מתנגדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.