הארץ מרים ידיים: "המלחמה נגמרה, הדתיים ניצחו" (וידאו)

במקום להתווכח עם התקשורת שמאלנית או לא מציעה מלמד לגולשים להבחין כי החרדים השתלטו על השיח התקשורתי { אשר ישלטו}

"המלחמה נגמרה, הטלוויזיה הכריעה: הדתיים ניצחו", זו הכותרת שבחר עורך הארץ למאמר שכתבה אוודה מלמד שסבורה כי החרדים השתלטו על המדיה התקשורתית".

במקום להתווכח עם התקשורת שמאלנית או לא מציעה מלמד לגולשים להבחין כי החרדים השתלטו על השיח התקשורתי "כדאי לשים לב לכך שהתקשורת כבר מזמן מזמן לא חילונית. לא בנושאים שעולים לדיון, ולא בסדר היום. מלמד מציגה מקבץ מקרים מן השבוע האחרון. כך למשל, בתכנית של צביקה הדר  עוסקים בין היתר ביחסה של משפחה מסורתית לבת שלה, דוגמנית שדנה על נושא הקבלה.  בתכנית של צופית גרנט, מבררים עם זמר פופולרי בשם אלעד עמדי מתי נראה אותו חבוש כיפה. דוגמה נוספת היא מציגה, מההתעסקות  בנושא המגילה – כשראש הממשלה מלמד את ילדי הגן שכמו בימי אחשוורוש, גם עתה שואפים הפרסים לכלותנו, ב"אנשים" תוהים על החרדיות של יאיר שרקי, ואם לא די בכך מבכה הכותבת  כי ב"ארץ נהדרת", במערכון הרב ראובן מסביר לאירנה את הלכות הייבום, וב"אנשים" מתוודה רוסלנה רודינה שאייל גולן גוזר לה את המכנסונים, כי כאמא חלה עליה חובת צניעות.

מלמד מסכמת את המאמר וכותבת כי "אם היתה כאן אי פעם מלחמת תרבות בין דתיים לחילונים, היא כבר הסתיימה בכניעה רופסת של התקשורת". נולדים כאן עוד ועוד מופעי הדתה של התוכן וגם של נקודת המבט.

לסיום מסיקה מלמד כי הסיבה  האמיתית לסוף התקשורת החילונית: כשלונה של החילוניות הישראלית ליצור זהות מובחנת לתמונת עולמה וערכיה, "עגלה ריקה", הם קוראים לעולם החילוני, ובישראל, היא הולכת ומתמלאת בתכנים דתיים שיוצרי התוכן גוררים בצייתנות חמורית".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.