"האשמה על הפלת הימין תהיה על ראשו של דרעי"

גורמים בליכוד מאשימים את דרעי שמטרפד את החוק להורדת אחוז החסימה: "למעשה בבחירות הקרובות גוש הימין עלול לאבד הרבה מנדטים ממפלגות ימין שלא יעברו את אחוז החסימה, והאשמה על הפלת הימין תהיה על ראשו של דרעי"

בעוד בליכוד מנסים להגיש את הצע"ח שתאפשר את הורדת אחוז החסימה מחשש לאיבוד קולות בימין, בקואליציה יש מי שמנסה לטרפד את המהלך. גורמים בליכוד מאשימים את יו"ר ש"ס אריה דרעי, שמתנגד להצעה מחשש שהורדת אחוז החסימה תביא לכניסתה של מפלגתו של יריבו, אלי ישי. "דרעי סתם מתנגד, גם ככה נראה שאלי ישי ירוץ באיחוד הלאומי כך שאין סיבה שיתנגד בעתיד", כך אומרים גורמים בליכוד למעריב.

אותם גורמים בליכוד מוסיפים כי "למעשה בבחירות הקרובות גוש הימין עלול לאבד הרבה מנדטים ממפלגות ימין שלא יעברו את אחוז החסימה, והאשמה על הפלת הימין תהיה על ראשו של דרעי".

הערכה כי הסיכויים להעברת החוק – קלושים וזאת משום שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ביקש כי החקיקה שתובא בימים הקרובים תהיה בהסכמת הקואליציה והאופוזיציה בלבד.

לאחר שהודיעו כי ינסו במהלך בזק להוריד את אחוז החסימה, זאת במטרה לא לאבד קולות מהימין, כנראה שבמפלגת הליכוד יצטרכו לעשות חושבים מחדש, שכן במפלגות האופוזיציה הודיעו כעת שלא ישתפו פעולה, ובאלה של הקואליציה כבר שללו על הסף את העניין, עוד טרם פתיחת מפלגתו החדשה של בנט.

יו״ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון: "הנסיון של הליכוד להוריד את אחוז החסימה הוא עוד מהלך היסטרי של ראש ממשלה שמפחד להפסיד. אנחנו מתנגדים למהלך הזה ולא נאפשר את העלאת החוק הזה למליאה".

יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג, הודיעה שמרצ תתנגד להורדת אחוז החסימה. "מרצ לא תהיה כלי שרת בידי הימין המפוחד, ולא תיתן את ידה לגחמות של הליכוד שמשנה את חוקי הבחירות והדמוקרטיה כל פעם לפי חרדותיו. אם במקרה חשבו בליכוד להישען על מרצ, שיחשבו שוב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.