"האתיופים הפכו לבהמות" (הקלטה) (האזינו)

שדר קול ברמה התבטא בחריפות כנגד האתיופים ואמר לרב העדה בבת ים: "אתה מתגאה בבני העדה שלך שהסתובבו כמו בהמות על שתיים ופירקו כל מה שרק יכלו והשמידו ופצעו וכמעט הרגו זה עושה לכם כבוד שפתאום הרמתם ראש? האזינו

שדר רדיו קול ברמה מוטי לביא התבטא בחריפות כנגד בני העדה האתיופית , "קשה לי לקבל את הצדקנות הזו", אמר לביא, "מישהו צריך להסביר לי מה באמת קרה שם. מה רוצים האתיופים? בגלל שהם שחורים, מה הם מרגישים? האם מה שאנחנו מרגישים כלפי האתיופים זה מה שהאשכנזים מרגישים כלפי הספרדים שמתלוננים על כך שמפלים אותם לרעה?"

לביא,  העלה לשידור את הרב חנניה בלומרט, רב העדה האתיופית בבת ים – אך זה קטע את הראיון וירד מהשידור כמחאה על דבריו של לביא.

בפתח הראיון שאל אותו לביא "אתה מתגאה בבני העדה שלך שהסתובבו כמו בהמות על השתיים ופירקו כל מה שרק יכלו והשמידו ופצעו וכמעט הרגו זה עושה לכם כבוד שפתאום הרמתם ראש?" , בתגובה הרב בלומרט אמר כי הוא מוחה על הביטויים והוסיף ש"לא באתי לכאן כדי לדבר על התייחסויות זולות לאנשים".

מרדיו כל ברמה נמסר בתגובה כי: "התוכנית שמונה עד עשר בהגשת מרדכי לביא, נשאה על דגלה מאז ומתמיד את נושא מניעת אפליה בקבוצות מוחלשות באוכלוסיה, החל מבנות סמינרים חרדים ועד אפליה על רקע עדתי במקומות עבודה. הדברים שנאמרו כוונו לקומץ מצומצם שלדעתו של המגיש פגעה באינטרס של המפגינים ובוודאי שאינו משקף את עמדתו ועמדת הרדיו ביחס ליוצאי אתיופיה שרבים מהם נמנים עם מאזיני קול ברמה".

מרדכי לביא עצמו מסר בתגובה: "דבריי כוונו לקומץ מפגינים שעשו שימוש באלימות קשה במהלך ההפגנה. יחד עם זאת, אני מצטער אם מישהו נפגע מהדברים".

האזינו לדיווח בגל"צ

בקול ברמה

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני באותו רגע שלחתי מסר לשידור בקול ברמה , פשוט בושה וחרפה
  שדרן בעל גאווה ובלי הרבה שכל, אם היה לא טיפה יראת שמים הוא לא היה מעז להרים קול על הרב שעלה לשידור, אולי עכשיו תבינו למה גדולי ישראל יוצאים נגד הרדיו קול במרמה , ולפי התגובה הרדודה של קול ברמה רואים את הרוחות המנשבות שם.

  גיל |
  הגב
 2. כלב בן כלב שילך לאלף עזאזל באיזה רשות הוא מכליל וקובע שהאתיופים הם בהמות
  הוא עצמו בהמה בן בהמה סרוחה

  ימח שמו וזכרו הוא אבא של הבהמות |
  הגב
 3. איכסססס!!! הוא תמיד מדבר בצורה הזו, הוא מגעיל ומלוכלך!!!! פשוט להעיף אותו מהציבור החרדי בכלל!! אם על מישהו צריך להוציא מכתב זה עליו!! לצערנו היום קוראים לכל אדם עם כיפה שחורה חרדי… הוא מבזה ומשפיל אנשים וזה לא קשור למקצוע שלו… הוא לא חרדייייייייייייייייייי

  חרדית |
  הגב
 4. כלי התקשורת "החרדיים" והרדיו בכללם, מורכבים משדרנים בעלי השקפת עולם חילונית-ציונית. גם התכנים וגם צורת ההגשה חילונית לחלוטין. הצרה שלנו כציבור שההשקפה הציבורית מוכתבת ע"י שדרנים וכתבי עיתון חילונים במקום ע"י ספרי מוסר ותלמידי חכמים

  חגי |
  הגב