הבאולינג ש"מטריף" את האריות בספארי (וידאו)

בספארי ברמת גן הותקן אתמול כדור באולינג במשקל 10 ק"ג קשור לאומגה במטרה לחדד את האינסטינקטים של החיות הטורפות, להמריץ אותם ולגרום להם לעשות כושר.(וידאו)

האריות בספארי ברמת גן ישנים  20 שעות ביממה וכך נטולי דאגות, האוכל מגיע אליהם מבלי שהם צריכים לצוד.

אלא שאתמול הוחלט להכניס להם למתחם גן החיות ברמת גן כדור באולינג במשקל 10 ק"ג קשור לאומגה במטרה לחדד את האינסטינקטים של החיות הטורפות, להמריץ אותם ולגרום להם לעשות כושר.

(באדיבות רשת)

המטפל אלעד הרשקוביץ, סיפר כי הכדור ניתן כתרומה והפך לשעשוע של ממש עבור האריות המשועממים, "לרוב הם משחקים בהעשרות שאנחנו נותנים להם רבע שעה, אבל הפעם הם שיחקו עם הכדור כשעתיים, זה היה ממש מוצלח".

איך זה מעשיר אותם? "האריות שלנו נחים ברוב שעות היום, אפילו יתר על המידה. לכן צריך לגרום להם לזוז כדי לא ליצור עודף משקל", מסביר המטפל שטוען כי גם הגירוי השכלי של המשחק הינו בעל משמעות. "הם לא רואים את זה כטרף, אבל התזוזה של הכדור על האומגה מדליקה אצלם משהו אינטסנקטיבי שגורם להם לרוץ אחריו".

בספארי חיים 11 אריות, מתוכם 7 לביאות. המבוגרת מבניהם היא שיר בת ה-20, שחצתה כבר מזמן את תוחלת החיים הממוצעת של האריות בטבע שעומדת על 12 שנים. כ

דוברת הספארי שגית הורוביץ הוסיפה כי בקיץ הציבו להם על האומגה ארטיקים, אך אלה הלהיבו אותם הרבה פחות. "זה דימה התנהגות של ריצה אחר טרף, זו הפעם הראשונה ששמים להם באולינג וזו הייתה הצלחה מאוד גדולה. האינסטינקט הטבעי שלהם הוא לרוץ אחרי משהו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.