הבבא סאלי והנס שהדהים את פרופ' קרסו (וידאו)

פרופסור רפאל קרסו, מבכירי הרופאים בישראל, מספר על אירוע רפואי בו נחשף לכוחו המופתי של סידנא בבא סאלי זיע״א שהיה נוכח בו {32 להסתלקותו}

המקובל רבי ישראל אבוחצירא זיע״א (המכונה גם סידנא 'בבא סאלי') התפרסם בכוח המופתים והניסים אותם חולל. לרגל יום ה-32 להסתלקותו, ראוי להביא עוד מעשה – אחד מיני רבים – המעיד כאלף עדים על קדושתו ופרישותו של המקובל שפעל בנתיבות.

את הסיפור חשף לראשונה הפרופסור רפאל קרסו, מבכירי הרופאים בישראל ומי שמגיש תכניות בריאות רבות בתקשורת.

המעשה אירע לפני 32 שנה ובעקבותיו התקרב קרסו לבבא סאלי. "באותו יום הגעתי לבית החולים ברגע שבו הגיע אמבולנס ובו בחור מחוסר הכרה…אביו המודאג התחנן לפניי שאטפל בו, כי פעם 'הצלתי' קרוב משפחה שלו שהיה חולה מאוד״, מספר קרסו.

קרסו ממשיך: ״בדקתי את הבן וחשדתי בדימום במוח. מבדיקות שערכנו, גילינו שהדימום קריטי. האב התחנן על חיי בנו ואמר שהוא מוכן להטיס אותו לקצה העולם ובלבד שינצל.

למען האמת, הבן היה במצב אנוש, כבר לא היה מה להציל, אבל אמרתי לאב את מה שאני נוהג לומר במקרים של חוסר תקווה: "אם אתה אדם מאמין, תתפלל ותיגש לרב".

האב אמר שהוא ניגש מיד לבצע את שני הדברים: הוא יתפלל ויסע ל'בבא סאלי', זו הייתה הפעם הראשונה ששמעתי את השם של הרב״.

וכאן מגיע החלק המדהים בסיפור.

מספר קרסו: "נשארתי לצידו של הבן במשך כל היום והלילה, עד לשעות הצהרים שלמחרת…הייתי עייף והודעתי לצוות שאני יוצא לחטוף תנומה קלה, על מנת לשוב בערב. כך עשיתי. דקות ספורות לאחר שחזרתי לבית החולים, הגיע האב וחיוך על פניו: ״נכון שיש שיפור?".

אכן, הבחנתי ברפלקסים שהתעוררו לחיים. מאיפה ידעת? שאלתי בתדהמה. בתקופה זו לא היו טלפונים ניידים ואיש לא יכול היה לעדכן אותו.

״ה'בבא סאלי' אמר לי שאם הבן בידיים שלך הוא יבריא, בעזרת השם״, השיב האב. ״הוא גם ביקש שאם אתה עובר בנתיבות, ישמח אותו שתיכנס אליו״.

אמרתי לאב שאם בנו יבריא, אגיע אל הרב".

ואכן, הבן עבר תלאות רבות, ניקוזים וניתוחים במשך 6 חודשים, ולאחריהם עמד על רגליו״.

״זה היה ממש נס, והמקרה הזה גרם לי להתקרב מאוד לצדיק״ מסכם פרופסור קרסו.

לרגל 32 שנה לפטירתו של רבי ישראל אבוחצירא זצוק"ל הבבא סאלי, לפניכם 2 מצגות קצרות עם תמונות נדירות מחייו. זכותו תגן בעדנו

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בזכותו של הצדיק

  שלום רב
  אני פונה אליכם מכיוון שאתם גוף מאוד חשוב אצלנו בארץ גוף משפיע .
  "הרבנית רונה עבדה" בחורה צנוע לא מפורסמת ששמה לא אומר הרבה לאף אחד. ממה שאוכל לספר עבורכם בכדי שתבינו , מדובר בבחורה צנועה מאוד שלא מתפרסמת מבחירה אישית של צניעות.
  מי שמכיר אותה אוכלוסיה מאוד קטנה של נשים ואף רבנים מאוד מקובלים מתייעצים ומבקשים ברכה אימה ,ששמם מוכר ואף הם עצמם מתעסקים ומקבלים המון אנשים לקבלת קהל לייעוץ .
  הרבנית הצנוע קיבלה מתנה משמיים בחסד עליון אחת לדור.
  יכולות לראות דברים לאורך כל תקופת החיים ולדעת לשם מה הגיע לעולם באיזה תיקון מדובר.
  בשם השם נעשה ונצליח אמן!! (נ_נח_נחמ_נחמן מאומן!!)

  יניב נאסימי |
  הגב