הבוקר בבג"ץ: סערת העגונה מצפת: "משחקים פה בחיים של נשים שרוצות להיות מאושרות"

שופטי בג"ץ ידונו הבוקר (רביעי) בקריאת הרבנים הראשיים לביטול גט שניתן לתושבת צפת, שבעלה הפך לצמח בשנת 2007. הועץ המשפטי התייצב בצעד חסר תקדים כנגד הרבנים ודורש לאשר את הגט.

סערת העגונה מצפת מגיעה לבג"ץ: שופטי בג"ץ ידונו הבוקר (רביעי) בקריאת הרבנים הראשיים לביטול גט שניתן לתושבת צפת, שבעלה הפך לצמח בשנת 2007.

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להגיע גם הוא לבית המשפט ולהכריז כי לבית הדין הרבני אין סמכות לדון בפסילת הגט לאחר שניתן, וכי לעותר אין כל מעמד בתיק.

 

"אלה ימים לא פשוטים של המתנה מורטת עצבים", אמרה ש' – שהעתירה על הגט שקיבלה מגיעה לדיון בבג"ץ. "ההרגשה היא של חוסר צדק מוחלט. לפני כמעט שלוש שנים פשוט עצרו לי את החיים. לאחר שעברתי תהליך מאוד קשה בכדי לקבל את הגט, בא אדם שכלל לא מכיר אותי וביקש פשוט להחזיר אותי את כל הדרך אחורה, להיות עגונה שוב".

"צריך להבין שמשחקים פה בחיים של נשים שבסך הכל רוצות להיות מאושרות", ציינה ש'. "אני פונה לכל העגונות שהותרו – היזהרו, הגט שלכם עלול להתבטל על ידי כל אדם מהרחוב שכלל לא מכיר אתכן. אני מצפה מבג"ץ שלא ייתן יד לביטול הגט שקיבלתי, אלא יקבל את העתירה שהוגשה ויסיר את הערעור על הגט שקיבלתי לאחר שנים ארוכות".

כזכור, בשנת 2014 דייני העיר צפת החליטו  בתום דיונים רבים, להתיר את האישה מעגינותה – לרמות שבפועל הבעל לא נתן אותו במפורש מעולם. בפסיקתם הסתמכו הרבנים על פסקים הלכתיים שניתנו לפני מאות שנים.

כאן הגיעה התפנית, כאשר לפני מספר חודשים עתר אדם, שלא מוכר לאשה  לבית הדין הרבני הגדול ודרש לבטל את הגט.  הרב הראשי לישראל יצחק יוסף יחד עם עוד רבנים מנסה לבטל את אותו הגט בשל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.