הבוקר הוארך מעצרו של החרדי החשוד בריגול – פרקליטו: הוא חושש להיות "אסיר X" נוסף

מעצרו של החרדי מ'נטורי קרתא' החשוד בניסיון ריגול עבור איראן, הוארך הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים. פרקליטו סיפר כי הוא חושש שגורלו יהיה זהה לזה של "האסיר X"

כזכור, החרדי, תושב ירושלים, נעצר בשבוע שעבר והואשם בקיום מגע עם סוכן חוץ ובגידה במדינה. החרדי דיבר בחקירתו על חשש מתנאי מאסר מחמירים ומשהות בבידוד – זאת בדומה לתנאיו בבית הסוהר של מי שכונה "האסיר X", בן זיגייר.

בבית המשפט המחוזי בירושלים נערך הבוקר (ב') דיון בעניינו של הנאשם, שבסופו הוחלט על הארכת מעצרו עד להחלטה אחרת ,אך נאסר לפרסם את שמו. מהדיון עלה כי בעברו ניסה הנאשם לבקש אזרחות לובית.

יאיר נהוראי, עורך דינו של הנאשם, אמר בדיון כי "מאז מעצרו ועד הרגע שבו ראה עורך דין עברו ארבעה ימים". לדברי הסנגור, במהלך החקירה שנוהלה במשותף על ידי המשטרה והשב"כ הביע מרשו חשש שמצבו יהיה כמו של האסיר x ושלא ייתנו לו להיפגש עם עורך דין במהלך שהותו במעצר – ואחר כך במאסר.

"החקירה נערכה בשיתוף שב"כ ומשטרה ובתחילה לא ניתן לו להיפגש עם עורך דין עד שלב מסוים", הסבירה נציגת הפרקליטות. "לא עולה מן החומר כי יש לנאשם בעיה נפשית כלשהי – או לפחות כזאת שתמנע ממנו את המשך ההליך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.