יישאר בכלא: ועדת השחרורים דחתה את בקשת הרב ברלנד

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה לדחות את בקשתו של הרב ברלנד לשחרור מוקדם בשל בעיות רפואיות.

ועדת השחרורים של שירות בתי  הסוהר החליטה לדחות את בקשתו של הרב ברלנד לשחרור מוקדם בשל בעיות רפואיות.

בדיון דיברה אחת מקורבנות העבירה, כמו כן  היועצים הרפואים של השב"ס טענו  שהשיקולים של שב"ס לבקש את שחרורו המוקדם על תנאי באורח זמני, הם שיקולים רפואיים נטו ואינם נובעים מכל סיבה אחרת.

למרות זאת, החליטה ועדת השיחרורים כי  בשלב זה, אין מקום להמשך הדיון בעניינו של האסיר הואיל וממילא האסיר מצוי בהשגחה רפואית צמודה בבית החולים בו נותח.

עם זאת, צויין בהחלטה כי בית החולים ימצא לנכון להחזיר את האסיר למסגרת שב"ס תשוב ותעלה השאלה האם  שב"ס יכולים להעניק לאסיר את הטיפול הרפואי הראוי לו, במידה ולא,  או אז תתכנס הועדה בשנית לדון בעניינו.

מוקדם יותר, השב"ס המליץ על שחרורו המוקדם בעקבות מצבו הרפואי.

מקורביו טוענים ש"מתנגדי הרב לא שוקטים על שמריהם ושולחים כל הזמן דוחות שקריים למשטרה שכביכול שחרורו המוקדם מסכנת את הציבור דבר שהוא הפוך לגמרי מהמציאות והוא ידוע במשך כל השנים כגורם שרק מפשר ומרסן"

חסידיו קיוו מאד ש"ההגיון הבריא תגבר והרב ישוחרר בהקדם האפשרי. אחרי הכל ריצה כבר שני שליש ממאסרו ומדובר באדם בגיל שמונים במצב רפואי לקוי מאד שעבר בחודש האחרון לבד שתי ניתוחים מורכבים במיוחד".

"המשך שהותו במעצר הוא גזר דין מוות עבורו" אומרים פרקליטיו בתוקף.

בעקבות התכנסות הוועדה הבוקר (שני) התארגנו אלפי תלמידיו מכל הארץ הלילה וערכו עצרת תפילה המונית ברחבת הכותל המערבי בחצות הלילה על שחרורו המהיר ורפואתו השלימה. הקהילה הציבה אוטובוסים חינם מכל הערים החרדיות.

יצויין כי שבוע שעבר בלילה שלפני הניתוח ערכו חסידיו עצרת תפילה בקבר רחל אימנו. המשטרה פתחה את המקום במיוחד עבורם בשעות הלילה שהמתחם סגור בדרך כלל.
כמו כן התקיימה הלילה עצרת תפילה ענקית לשחרורו בקבר יהושע בן נון שבכפר כיפל חארס בשומרון שם נערכה עלייה המונית לקברו בליווי הצבא לכבוד הילולת משה רבינו עליו השלום

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.