הבוקר: ניסוי במערכת שיגור במרכז הארץ

מערכת הביטחון ביצעה הבוקר ניסוי במערכת הנעה רקטית. משרד הביטחון: "הניסוי תוכנן זמן רב ובוצע כמתוכנן"

מערכת הביטחון ביצעה הבוקר ניסוי בשיגור טיל מבסיס במרכז הארץ. תושבים רבים באזור גוש דן, מישור החוף והדרום דיווחו על שובל ארוך שנצפה לפתע בשמי הארץ, ע"פ עדותם, השובל לווה גם ברעש מחריש אוזניים. ממשרד הביטחון נמסר כי "הניסוי תוכנן על ידי מערכת הביטחון זמן רב מראש ובוצע כמתוכנן".

בחודש דצמבר ביצעה מנהלת חומה במשרד הביטחון, בשיתוף עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA), ניסוי מתוכנן במערכת הטילים "חץ". במסגרת תכנית הניסויים במערכות ההגנה הרב-שכבתית, שוגר טיל מטרה אשר על פי הודעת משרד הביטחון "ביצע את מסלולו בהצלחה".

כזכור, לפני כשנתיים נערך ניסוי במערכת ההנעה הרקטית ועל פי פרסומים זרים מדובר היה בחלק מפיתוח הטיל הבליסטי יריחו. אלה ייחסו שיגור רקטה בפלמחים להמשך פיתוח טיל הקרקע-קרקע הישראלי לטווח ארוך. השובל שיצר הטיל ששוגר אז נראה היטב במרכז הארץ. הטיל, על פי מקורות זרים, עשוי להגיע למרחק של 4,000 ק"מ.

לפני כשלושה חודשים הודיע משרד הביטחון כי הניסוי בשיגור טיל חץ 2 שנערך בספטמבר נכשל, וניסוי בחץ 3 בדצמבר לא התבצע כמתוכנן, ברגע האחרון. לאחר הניסוי בחץ 2, בכירים במערכת הביטחון לא ידעו לומר אם המיירט פגע בטיל המטרה. ברוסיה דווח כי הטיל נפל בים, כ-300 ק"מ מחופי תל אביב, אולם במערכת הביטחון טענו כי הדיווח אינו הרוסי אינו מדויק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.