הבוקר: צרפת הולכת לקלפי

על-פי שלושה סקרים, מקרון מוביל על לה-פן עם 25%, כשהיא זוכה ל-23% אחוזי תמיכה. פילון ומלנשון צמודים עם 19%. המשמעות והפחד בקרב לא מעט יהודים בצרפת היא שלה-פן מהימין הקיצוני ומלנשון מהשמאל הקיצוני { אירופה במתח}

אירופה במתח: הבוקר יפתחו הקלפיות בצרפת, 47 מיליון צרפתים יכריעו מי יהיה הנשיא החדש של צרפת. מתוך 11 מועמדים שיופיעו על הפתקים – ארבעה מהם צמודים צמודים איש אל מתחרהו. על-פי הסקרים האחרונים שהתפרסמו אמש, עולה כי מועמד המרכז עמנואל מקרון ומועמדת הימין הקיצוני מארין לה-פן מובילים בראש. אחריהם פרנסואה פיון – ראש הממשלה לשעבר שבתחילה הוביל אך נוכח פרשיות השחיתות מהימין המתון הוא ירד בסקרים, אחריו  מועמד השמאל הקיצוני ז'אן-לוק מלנשון.

על-פי שלושה סקרים, מקרון מוביל על לה-פן עם 25%, כשהיא זוכה ל-23% אחוזי תמיכה. פילון ומלנשון צמודים עם 19%. המשמעות והפחד בקרב לא מעט יהודים בצרפת היא שלה-פן מהימין הקיצוני ומלנשון מהשמאל הקיצוני יעפילו לסיבוב השני. 28% עדיין מתלבטים.

 ב-09:00 (שעון ישראל) ייפתחו הקלפיות בכל רחבי הרפובליקה והבחירות, שמתקיימות בצל פיגוע הטרור של דאע"ש בשאנז אליזה בחמישי האחרון יאובטחו בידי לא פחות מ-50 אלף שוטרים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה שחשוב עכשיו זה לא מי מוביל אלא מי השניים המובילים. ביניהם יהיה סבב הבחירות הבא בעוד שבועיים.
    נראה שזה יהיה מקרון ולה פן.

    שרל |
    הגב