הלם ומבוכה בש"ס: "לא נעבור על כך בשתיקה"(וידאו)

בש"ס מלקקים את הפצעים אחרי ההקלטות המביכות שנחשפו אמש, גורמים במפלגה מבטיחים: "לא נעבור על כך בשתיקה". גם במשפחת יוסף סוערות הרוחות, אחד מבני המשפחה מגלה: "יש לנו קופסה שחורה נגדית, אם הדברים יתפרסמו הם יגרמו לרעידת אדמה"

הלם ומבוכה: כך ניתן לתאר את התחושות בש"ס בבוקר שאחרי חשיפת "הקופסה השחורה". גורמים במפלגה הזהירו כי "המפלגה לא תעבור על כך בשתיקה". לפי שעה טרם ברור האם הדלפת הקלטות בוצעה על ידי מקורבי ישי או על ידי אחד מבני משפחת הרב.

ב'וואלה' פורסם אמש כי גם בקרב משפחת יוסף סוערות הרוחות בעקבות ההקלטה. ע"פ הדיווח, אחד מבני המשפחה אמר בעקבות הדברים: "הקופסה השחורה האמיתית שמורה עדיין בכספת, ואנחנו מקווים שלא נצטרך חלילה להוציא אותה. אם הדברים יתפרסמו הם יגרמו לרעידת אדמה – אבל המטרה שלנו היא להמשיך לשמור על כבודו של הרב עובדיה".

חבר הכנסת ניסים זאב אמר הבוקר ב'גלי צה"ל' כי צריך להשאיר את הסרטון מאחור ולהתמקד באחדות המפלגה: "אסור לנו להשתמש באיזושהי קלטת כזאת או אחרת כי התנועה נפגעת…אלי החליט ללכת לאן שהלך, הוא יישאר בתנועה שלו – אנחנו צריכים להמשיך קדימה, ולא להתעסק ולהתקשקש עם כל התכנים האלו".

כזכור, אמש פורסמה בערוץ 2 הקלטה המתעדת שיחה בין הרב עובדיה יוסף לכמה מקרובי משפחתו ועוזרו, צבי חקק.

צפו (באדיבות רשת)

מדובר בשיחה שהוקלטה לפני שש שנים בסוף שנת 2008. אלי ישי כיהן אז יושב-ראש ש"ס ואריה דרעי עמד לסיים את תקופת הקלון ורצה לחזור למפלגה. הנפשות הפועלות: צבי חקק, עוזרו האישי של הרב עובדיה, בנו הצעיר הרב משה יוסף ואשתו הרבנית יהודית שסעדו את הרב בשנותיו האחרונות וכמובן – מנהיגה הרוחני המנוח של ש"ס. אז תקף הגר"ע יוסף את דרעי במלים קשות, והסביר למה לא יבגוד באלי ישי.

בשיחה התייחס הרב יוסף לאפשרות שדרעי יחזור להנהגת ש"ס והעריך, "30-40 אחוז יברחו לנו", הרב יוסף הוסיף מילים קשות על דרעי ואמר, "שפטו אותו בבית משפט. למה לקחת מישהו גנב? למה לקחת מישהו מקבל שוחד?"

מרן הרב עובדיה יוסף הוסיף והסביר, כי דרעי עצמאי מדי, "אני יודע מהניסיון שעבר, אריה עצמאי מדי. כמה פעמים דיברתי אתו, לא רצה לשמוע".

הגר"ע הוסיף לתקוף במילים קשות את יו"ר ש"ס בהווה אירה דרעי "הוא עצמאי. כשהוא עצמאי…קח לך מפלגה אחרת, תעשה תנועה אחרת. מה אכפת לי? שיעשה תנועה אחרת. הוא עודד את כדורי שיעשה מפלגה אחרת. מה יצא לו? 5,000 (קולות) אפילו אחוז חסימה לא עבר. אז גם הוא לא יעבור. יעבור – יעבור. מה אנחנו רוצים ממנו? מה רוצה ממני? אני לא יכול לבגוד באלי ישי".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איך אמר מרן "בכל ביתי נאמן הוא" כל עוד הוא בביתי נאמן הוא, רק יצא החוצה ויקבור אותי קבורת חמור….

  חרדית |
  הגב
 2. המילים קלטת נגדית שציטטתם בכותרת המשנה,לא מופיעות במקור שהביא את דברי המשפחה להיפך משתמע ברור מן ההקשר כי הקלטות הנוספות אף הם נגד דרעי,נא לתקן את הטעות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כוונתה של הרבנית יהודית, שלאחר שחזר דרעי לשס, מרן הביע את מורת רוחו מכך, והוא מצולם אומר כמה פעמים: "עכשיו כבר שס לא שלי, זה של דרעי"….

  תלמיד מרן |
  הגב
 4. כמה אהבה אהב מרן את אלי, רק אלי ישי.

  שמים יחד בקלפי

  תלמיד מרן |
  הגב
 5. "הקלטות המביכות" מביכות לצערי רק איש אחד גדול מאוד: מרן הרב עובדיה יוסף!" ועל זה נאמר: רבם דקרו! מי שעשה זאת לא ינקה מדינה של גיהנום. כ"כ הרבה לשון הרע על אחד מעסקני הציבור הגדולים בדור – למרות כל הביקורת עליו.

  חנה פורגס |
  הגב
 6. מאוד לא יפה מה שעשו אתמול. א. הגישה. ראיתי איך מגישים למרן את העיתון בכזה מן זילזול, ומחממים אותו כמו שצריך וקוראים לפניו מתוך מאמר שלם את המילים "יהודית יוסף תכשף את דרעי במאכלים שלה", כאילו להתסיס. ב. צריכים להבין שדרעי כבר לא היה אז בבית הרב כמה שנים וישי שלט שלטון ללא מצרים, שזה כולל טיפטופים – אפילו קלים – באזני הרב. ג. מאוד לא יפה להוציא בפינצטה כמה משפטים שהרב אמר פעם ב… ד. אוי לאותה בושה שביזו את מרן בפירסום הקלטת. ה. מה שמרן זצ"ל אומר בביתו בסוף ארוחת ערב הוא לא היה מעוניין בעולם שיפרסמו בציבור. ו. מי יודע איזה קלטות מחזיקים שם על כל מיני אנשים, והאם זה לא בגידה במרן, שדברים שאמר על אנשים הוקלטו. ז. אני יודע על אדמורי"ם גדולים מאוד שאוסרים על משמשיהם – בחתימת עורך דין נלווה – על איסור פרסום דברים פרטיים מבתיהם.

  שלמה |
  הגב
  • צודק בהחלט!!
   למרות שתמיד תמכתי באלי ישי ועדיין אתמוך כי הוא אדם ישר
   כל העניין הזה ממש חילול ה'

   אביגיל |
   הגב