הבוקר תצביע הממשלה על שחרור הרוצחים והמחבלים הפלסטינים • עשרות אנשים מפגינים מול משרד ראש הממשלה

השרים החברים בממשלה צפויים להצביע הבוקר (א') על שחרורם של 104 אסירים פלסטינים הכלואים בישראל מהתקופה שלפני הסכמי אוסלו, ולא של 82 אסירים בלבד, כפי שנמסר לשרים בימים האחרונים. מחוץ למשרד ראש הממשלה מפגינים עשרות אנשים, בהם נציגי משפחות שכולות, נגד שחרור אסירים.

בין האסירים שישוחררו עשויים להיות ככל הנראה גם ערבים ישראלים, בניגוד להצהרות מוקדמות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואנשיו ושל כמה משרי הממשלה. כמה מהאסירים הישראלים הם הוותיקים ביותר ברשימה, כמו כרים ומאהר יונס שנעצרו ב-1983, וואליד דקה שנעצר ב-1986. ברשימה גם ארבעה אסירים מהכפר מושירפה ומאום אל־פחם בוואדי ערה. הארבעה נעצרו בעקבות הפיגוע המוכר כליל הקלשונים ב-1992, שבו נרצחו שלושה חיילי צה”ל.

יושבת ראש האופוזיציה, שלי יחימוביץ,' קוראת לשרי הממשלה לאשר את החלטת נתניהו ולאפשר שחרור אסירים. "זוהי החלטה קשה ומכאיבה, בראש ובראשונה למשפחות, אך היא לא תפגע בחוסנה של מדינת ישראל, ומנגד תאפשר התנעת מו"מ – צעד שיחזק את ישראל אסטרטגית, בטחונית וכלכלית", אמרה יחימוביץ' והוסיפה כי "על רה"מ להקשיב לרוב הציבור בישראל ולרוב בכנסת התומך בפתרון מדיני, ולהפסיק להיות מובל בידי הקיצונים בממשלתו".

חבר הכנסת משה פייגלין (ליכוד) הביע התנגדות למהלך. לדבריו, "שחרור 104 פצצות מתקתקות כשוחד לתחילת מו"מ או לבניה ביו"ש הוא מעשה שכל אדם מוסרי חייב להתקומם נגדו". פייגלין ציין כי "השבוע תצביע הכנסת על תקציב המדינה, ומי שמזלזל בשפך דמו של העם לא ראוי לאמון".

הרמטכ"ל, בני גנץ, התייחס הבוקר לחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים "כיווני העשייה המדיניים של ישראל עם עניין של ממשלת ישראל להחליט בו, והיא עושה בהתאמה את כל תהליכי ההתייעצויות הנדרשים ומקבלת את ההחלטות ומורה לגופים הביטחוניים". אמר הרמטכ"ל בעת ביקורו בבסיס תל השומר בגיוס חיילי שריון. לגבי האפשרות שכישלון השיחות יביא להתחממות בשטחי הגדה אמר הרמטכ"ל כי "אין מה להיכנס לנבואות ולהערכות עתידיות יותר מדי. אני מקווה שהתהליכים ימשיכו. אנחנו נערכים לכל כיוון אפשרי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. במחשבה הראשונה שעלתה לי בראש אחרי ששמעתי שנתניהו עומד לשחרר למעלה ממאה אסירים פלסטינים טרוריסטים אמרתי לעצמי תשמע
  ראש הממשלה שלנו שונא אותנו
  ראש הממשלה שלנו רוצה עוד רציחות בישראל
  ראש הממשלה שלנו מרגע זה שותף לכל פעילי הטרור בישראל ובעולם…
  ראש הממשלה שלנו רוצה עוד מקרים כמו משפחות שלמות שנרצחו (כמו משפחת פוגל הי"ד)
  ראש הממשלה שלנו רוצה עוד מתאבדים שהרגו אנשים במדינת ישראל.
  אני לא מצליח להבין מה הולך שם
  הלו אנשים תסתכלו לרחוב כל יום יומים יש רצח במדינה שלנו כל יום אנו שומעים על עוד משהו שנדקר על עוד משהו שמת
  חאלס כמה טעיות ראש ממשלה אחד יכול לעשות
  ראינו אחרי שחרורו של גלעד שליט כמה פעמים היו פיגועים פיגועי דקירה וכדו'
  אני חושב לעניות דעתי שעל כזה צעד שהמדינה שלנו מדינת היהודים עושה צריכים למחות בכל תוקף ולקיים הפגנות בכל הארץ
  ונאמר כולנו יחד
  די לאלימות.. די לרציחות… די למסעי טרור…

  נתי |
  הגב