הבורסה ליהלומים מחוללת מהפך ופונה להיי טק

"ענף היהלומים הוא ענף מיושן מאוד,וכל הטכנולוגיה העולמית בו פותחה על ידי חברות ישראליות"

מרכז לחדשנות לפתיחת סטרטאפים בחסות הבורסה ליהלומים יוקם ויעניק סיוע לחברות בתחילת דרכן : "בשנים האחרונות הענף נמצא בתחרות מול השווקים במזרח, שם העלויות נמוכות מאוד ואיבדנו את הבכורה. החלטנו לקחת את היתרון היחסי שיש לנו בארץ, שהוא תחום ההייטק, ולרתום אותו לטובת הנושא".כך אומר נשיא הבורסה ליהלומים יורם דבש.

בכוונת הבורסה לסייע דווקא לחברות הייטק בראשית דרכן שעוסקות בתחומים שיסייעו לתעשיית היהלומים באמצעות טכנולוגיות ייחודיות מתחום החלל,רובוטיקה ומסחר

לדבריו של דבש :"ענף היהלומים הוא ענף מיושן מאוד,וכל הטכנולוגיה העולמית בו פותחה על ידי חברות ישראליות. חברת שירין למשל, שנסחרת בבורסה בסין, פיתחה מערכת שסורקת את האבן ממאות זוויות ונותנת מספר אפשרויות לייצור ונתונים מדויקים כמו גודל, איכות וכו. מכשיר הגלקסי שנבנה בחברה פועל כמו רנטגן שסורק את פנים האבן ומתכנן כיצד להביא את האבן בניקיון הגבוה ביותר, מה שמשפיע דרמטית על השווי".

מנכ"ל הבורסה אלי אבידר התייחס ליתרונות שיהיו במרכז שייפתח : "הענף שלנו יוצא דופן בכך שכולו מרוכז בשלושה בניינים. עד היום חברה לא יכלה פשוט להיכנס לעבוד בבורסה, אבל החלטנו להכניס את כל הסטארט-אפים שיצטרפו לתוך האקוסיסטם שלנו במטרה להציע להם גישה יוצאת דופן לשחקנים מקומיים ובינלאומיים. במקום שחברות יצטרכו לצאת לרוד-שואו ולהציג את הטכנולוגיה שלהן בעולם. בנוסף, אחת השותפות למיזם היא קרן ההשקעות הסינית Panpac שמנהלת 1.2 מיליארד דולר. זו קרן שלא משקיעה בדרך כלל בחברות בשלבים ראשונים, אבל הפעם החליטה לחרוג ממנהגה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.