הבושה ממשיכה: גם הרב אברהם יוסף יוזמן לשימוע

במדינת ישראל, מדינת היהודית, ממשיכים בפעולות נגד הרבנים ופסקי ההלכות שלהם.

אחרי שפורסם השבוע כי היועץ המשפטי הולך לקרוא לרב שמואל אליהו, רבה של צפת, לשימוע בשל דברים שאמר ופסקי הלכות שונים שפסק, בעיקר באשר להשכרת דירות לערבים, הבוקר מפרסם העיתון 'מעריב' כי גם הרב אברהם יוסף, מי שמיועד על ידי אביו להיות הרב הראשי הספרדי, יוזמן לשימוע אצל היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.

גורם במשרד המשפטים אמר ל'מעריב' כי מסתמן שהיועץ המשפטי לממשלה יזמן גם את הרב אברהם יוסף לשימוע בעקבות פסקי ההלכה שלו. "אין הבדל בינו לבין הרב שמואל אליהו, ונראה כי הרב אברהם יוסף אף הלך צעד אחד רחוק יותר מהרב אליהו בפסיקותיו ההלכתיות נגד ציבורים שלמים בישראל", התבטא הגורם ל'מעריב'.

כזכור, אתמל (רביעי) פורסמה שורה של פסקי הלכה של הרב אברהם יוסף, שלדעת גורמים חילונים הם פסקים קיצוניים ו"לא עולים על פי רוחם", למרות שכולם מסתמכים על ההלכה המסורה מדורי דורות.
התקשורת פרסמה אתמול את פסקיו "נגד" נשים, שופטים וגויים, ומיד עוררה סערה בקרב הח"כים שכה דואגים למעמד ההלכה.

ח"כ מאיר שטרית אמר כי אינו יכול להבין את תפיסת העולם של הרב. "אם יש מפלגה שתומכת בו, זה אומר דרשני. ההקצנה החרדית גורמת לחילונים ולמסורתיים להתרחק מהדת", אמר.
שרת התרבות והספורט לימור לבנת, החברה בגוף הבוחר את הרב הראשי, אמרה כי הדברים "מעוררים דאגה. אני רואה חשיבות עליונה ביחס המועמדים למעמד האישה".
ח"כ אלעזר שטרן אמר כי הוא מקווה שיפסלו את הרב מלהתמודד: "אוי ואבוי אם גוף בוחר יבחר אותו. כל דרך חוקית ודמוקרטית כשרה לעצור אותו".
יו"ר סיעת מרצ אילן גלאון אמר אף הוא כי "מדובר בלא פחות מפגע רע, שבעקביות מתבטא באופן גזעני וחשוך. בעידן ההפרטות הנוכחי, אני מציע להתחיל בהעברת הרבנות הראשית למיקור חוץ".

יצוין כי גם חברי הכנסת של יהדות התורה אינם בעד מועמדותו של הרב אברהם יוסף, בשל המחלוקת ההיסטורית בנושא היתר מכירה, שהוא הולך בה כנגד כל פוסקי ההלכה החרדיים האשכנזיים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. התנהגותו האימפולסיבית משכבר הימים של הרב אברהם יוסף והשתלחויותיו הפראיות בכל מה שזז לא יוסיפו כבוד לאף אחד

    יודא |
    הגב