הבחורה שנפגשה עם חשין ניחמה את משפחתו

יעקב מאיר חשין ז"ל נהרג בקו 402 בדרכו לפגישת שידוכים. הבחורה איתה נפגש ניחמה את משפחתו וחשפה רמז ממצמרר ששמעה ממנו {בלעדי}

פרסום ראשון לניחום האבלים אצל משפחת חשין, שבנה יעקב מאיר ז"ל נהרג באסון 402 בעת שעשה את דרכו לפגישת שידוכין, הגיעה אמש הבחורה איתה נפגש.

הבחורה, שכבר המתינה לפגישה השניה עם יעקב מאיר ז"ל, סיפרה למשפחה על משפט מצמרר ששמעה ממנו בפגישה, משפט שמקבל משמעות מבהילה לאור האירועים. "הוא אמר לי בפגישה הראשונה שגם אם בן אדם מת צריך להיות בשמחה", סיפרה.

בנוסף, במשפחה מספרים שהאמא התעקשה להביא לו כסף לפני הפגישה ובכך זכתבה לראותו בפעם האחרונה.

בתוך כך, אביו של יעקב מאיר שוחח עם אנשי 'אגד' שהגיעו לנחמו וסיפר להם כי בנו היה בדרך לפגישה. "אנחנו שלחנו אותו לבני ברק לעשות פגישה עם בחורה", סיפר האב. "הוא כבר נפגש איתה ביום חמישי בלילה כמעט 2 שעות הוא דיבר איתה, אשתי גם דיברה איתה, וראינו שזה מושך, אז אמרנו שיסע ביום ראשון עוד פעם…".

"אשתי הלכה להביא לו את הכסף שיסע באגד, אז הוא אמר לאשתי 'קודם אני רוצה להתפלל מנחה', ואז היא זכתה וראתה אותו פעם אחרונה".

ממשיך האב ומספר: "הוא היה אמור להגיע לבני ברק, התקשרנו לא הגיע. אשתי התחילה לבכות. רצתי מהר הבית …. אמא זה אמא, התחילה לבכות …. היינו בבית לא ידענו למי להתקשר, זה היה הלם … לא פשוט. אמרו לי יש בשיבא, יש גופה… תיסע לזהות והכביש סגור. זה היה הוא…".

ר' ישראל משחזר את הרגעים הדרמטיים שעברו עליהם באותו ערב נורא: "דפקו לי בדלת, ראיתי ארבעה קציני משטרה, אמרתי להם אתה לא צריכים להגיד. אשתי ישבה אומרת להם, רק את זה אל תגידו לי".

ר' ישראל מוסיף ומספר על גדלותו וצידקותו של בנו ז"ל: "היה בחור מלא תורה, מלא עבודה, מלא קדושה, מושלם מושלם". הוא סיפר כי בנו סיים את הש"ס 4 פעמים והיה לומד ספרים רבים ונוהג לטבול במקווה מדי יום".

"אגד לא אשם, הביטוח לא אשם, אף אחד לא אשם, גם אני לא אשם, גם אשתי לא אשמה, גם הקב"ה לא אשם. ה' נתן ה' לקח, צריכים אמונה להיות חזק עם זה. וזהו". האב הצדיק עליו את הדין.

עוד ממשיך האב ומספיד את בנו "אמרתי אתמול, אני לא הזמנתי את זה, אף אחד לא הזמין את זה, אין מה לעשות. זה באמת לא קל בחור כזה, נורא. הוא היה אש. תותח. למד, גרס, מידות טובות, הלך למקווה כל יום, היה בקדושה וטהרה, היה צדיק אתה יודע מה זה ש"ס, גמר ש"ס 4 פעמים, שולחן ערוך, רמב"ם, משניות".

נציגי אגד ניחמו "תנוחמו מהשמיים ותהיו חזקים".

והאב השכול סיים ואמר "תזכו לעבודות משמחות, לקחת אנשים לאדמורי"ם, לרבה'ס, רשב"י ולכותל".

צילומים: נחמיה חשין – – ברסלב – ברסלב – ברסלב live
229c19f4-02e4-4f3d-b067-8e4f7b79dfbf

581e4785-d649-4393-ba2a-1469fb8deec2

982e5a31-e24b-435c-abd8-065e7ad5881a

69811e83-f522-45ea-9cf3-567ac7ca2901

e95973e5-c70a-4e96-b98e-dc956cfc48bb

fd478dab-73fc-45bc-a84f-b7423897e645

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קוראת את זה ובוכה,
  אי אפשר לא לבכות,
  מה זה אמונה של יהודי?
  בכלל מה זה יהודי?
  איזה צדיקי עליון יש בתוכנו, נראים פשוטים, ואנחנו לא תופסים את זה בכלל,
  ברוך דיין האמת

  "אגד לא אשם, הביטוח לא אשם, אף אחד לא אשם, גם אני לא אשם, גם אשתי לא אשמה, גם הקב"ה לא אשם. ה' נתן ה' לקח, צריכים אמונה להיות חזק עם זה. וזהו". האב הצדיק עליו את הדין.
  עוד ממשיך האב ומספיד את בנו "אמרתי אתמול, אני לא הזמנתי את זה, אף אחד לא הזמין את זה, אין מה לעשות. זה באמת לא קל בחור כזה, נורא. הוא היה אש. תותח. למד, גרס, מידות טובות, הלך למקווה כל יום, היה בקדושה וטהרה, היה צדיק אתה יודע מה זה ש"ס, גמר ש"ס 4 פעמים, שולחן ערוך, רמב"ם, משניות"

  יעל |
  הגב
 2. אוי! איזה מתיקות של בחור. איזה מתיקות של הורים.
  לקרוא את דברי האב ולבכות ולבכות… ולהתחזק.
  מן השמים תנוחמו.

  יהודה |
  הגב