"הבחורים הליטאים לומדים תורה לשם דירה!" • דידי שור מגיעה ל'נסיעת מבחן'

דידי שור, התחקירנית החרדית של 'פנים אמיתיות' עם אמנון לוי, מגיעה לראיון הנוסע ב'נסיעת מבחן' ומספרת הכל על התחקיר המדובר

בתחילת השבוע היא הסעירה את הציבור החרדי עם התחקיר המדובר על "קניית החתנים הליטאיים", כאשר בתכניתו של אמנון לוי, "פנים אמיתיות" בערוץ 10, הוצגו "תגי המחיר" לחתנים הליטאיים מהישיבות השונות: 800,000 ש"ח, 600,000 ולא עלינו גם 450,000 לבחורים מהישיבה הפחות נחשבת.

מאחורי התחקיר עומדת דידי שור התחקירנית החרדית של "פנים אמיתיות" עם אמנון לוי, שאף הגיעה לישיבות השונות, שוחחה עם הבחורים והציגה את המצב הכואב.

כעת היא מגיעה לראיון מיוחד ב"נסיעת מבחן" עם רונן גרוס, ולא חוששת לעמוד מול כל השאלות הקשות, ובראשן: האם גם לחסידות ממנה היא באה, חסידות חב"ד, הייתה מעזה להציג תחקיר כזה בטלוויזיה החילונית?

צפו בראיון המלא:

37 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תורת אמת

  רונן גרוס אנירק רוצה להבין אותך ואת התורה שלמדת שהיא בעצם להסתיר את האמת ולשקר ולנקום ולראות במפלת האחר. תתבישו לכם זאת התורה על זה התחנכתם הפכתם את התורה והצדיקים למסחרה קרדום לחפור בה.התחקרנית צודקת וראיתי שזה ממש לא מעניין אותך העוולות שנגרמות לעניים ולמסכנים ולסתם כאלו שאין להם לא ראיתי שזה מזיז לך בכלל ועל זה אתה מגן זאת התורה שלך.

  גולן |
  הגב
 2. מדהים!

  מדהים. העובדות זועקות ופשוט צריכים להתמודד עם התופעה הכואבת..
  כל הכבוד לכתבת האמיצה!

  אביגדור |
  הגב
 3. פשוט זוועה

  כזאת מודרנית מטונפת וחסרת דעת… לך תדע מי אביהם של ילדיה.

  אדמו"ר ממישקולץ |
  הגב
 4. בושה לעצמה, שתהיה קצת יותר אנושית

  כבר מההתחלה אפשר לראות את הצחוק הלעגני שלה
  שימו לב לדקה:
  00:41
  01:01

  לא יאומן איך שהחילוני אמנון לוי מצליח לשסות אותה נגד המיגזר שלה |
  הגב
 5. לורי

  נראית גסת רוח וגאוותנית ולא חכמה במיוחד, וכדאי שתפנה לרופא שיניים

  מכרה את נשמתה לשטן |
  הגב
 6. אין לנו מכונת כביסה? כל הרבנים זועקים על זה הכי בגלוי!!!

  למה לשקר?
  הרי היום פורסם בתולדותיו של הרב שטינמן, המודעה שפורסמה בחוצות הערים (אני עוד זוכר אותה) ובה הוא קבע שבחור שדורש דרישות מופרזות מחמיו הוא רשע!
  ועוד הרבה רבנים דיברו באותו לשון ואולי יותר גרוע.
  אז מה החידוש בכתבה?
  כיבוס הכביסה בחוץ,לא נובע מהרצון לתקן אלא מהרצון לקבל כסף, ומעמד, מצד הכתבת שיודעת להצדיק כל מעשה מרושע שלה – ומרצון לקבל רייטינג וכסף ומעמד מצד מנהלי התכנית ואמנון לוי שהתמחה בסחיטת הלימון שנקרא "החרדים" כדי להשיג מעמד וכסף ולא מפסיק לרגע.

  שוקי |
  הגב
 7. השאלה שלא נשאלה וחבל

  חבל ששאלה אחת לא נשאלה במלוא העוצמה:
  איך את מסוגלת להרוס את חייהם של בחורים תמימים (וטיפשים) שהתראיינו???
  הרי את ידעת טוב מאד שאת מפילה אותם בפח. עם החיוך הציני שלך, והאג'נדה שלך – הכל טוב ויפה וגם עשית עליהם קופה גדולה – גרמת להם להאמין שהם מתראיינים לכתבה שתועיל לשפר את תדמיתם של בני הישיבות, בנושאי שידוכים וכו' – והמצפון שלך לא גירד במקצת למרות שידעת שאת הולכת להרוס לכם את החיים.
  הרי כל אחד יודע שלכתבה כזו הם לא היו מתראיינים בחיים. אבל הם תמימים, צעירים ונלהבים, ובטח חשבו שיוכלו להועיל לעם ישראל ולא הבינו שבעזרת העריכה של אמנון לוי, את תאכלי אותם בלי מלח.
  וזו השאלה הגדולה שחבל שלא נשאלה: איך הולכת אשה "חרדית" במרכאות כפולות, ומסוגלת להרוס לבחורים תמימים את החיים בכוונה תחילה – עם כל התירוצים שזה לא הם אלא רבותיהם או כלל החברה הליטאית – אבל בסופו של דבר את יודעת שהמסכנים הללו יאכלו אותה – והם באמת התחננו אלייך שתורידי אותם מהכתבה – אבל כמובן שהכתבה מעל לכל. שיאכלו אותה. שיסלקו אותם מהישיבה. שיבוזו בכל מקום. ברור שידעת, ועוד איך ידעת, שאת הולכת להרוס להם את החיים – וזה לא ממש היה איכפת לך.
  אז איך את ישנה בלילה, עיתונאית קטנה מאד?

  עיתונאי וותיק |
  הגב
  • איזה שם מטופש לאשה - דידי...

   די די עם האשה הזאת שלא גורמת להבחיל

   הכרנו את דידי הררי. עדיף שתקרא לעצמה דודו. |
   הגב
 8. מדוע לא הביאה בכתבה את עשרות הרבנים שמוחים נגד התופעה??? מתהדרים בנוצות לא להם

  נדמה שהכתבה תפסה טרמפ על נושא ידוע וכאוב, כאשר מוצג כאילו זו חשיפה שלהם, ולא היא.
  הרי כל בני ברק מלאה באופן קבוע (וכן ערים נוספות) במודעות של אירגון שהשמחה במעונו (תמצאו בקלות בכל חיפוש בנט), שמביא ציטוטים ברורים מעשרות ומאות רבנים חשובים ומהם מגדולי הדור שבוכים וכואבים את המצב.
  כוחות השוק קובעים את המצב, ולכן יש מסחרה, אבל למעשה כל הרבנים פועלים להפסיק את התופעה הזו. ומה יעשו שיש אנשים שיש להם כסף והם נותנים, וכך נוצר סחף לא טוב ולא בריא. אז אי אפשר לאסור על חתן לקבל דירה אם חמיו עשיר, אבל הרבנים בהחלט קוראים לחתנים לא לדרוש ולא להעמיד את הדבר כתנאי. וקובעים שחתן שהורס את חיי חמיו וחמותו לא יצליח בחייו לא בגשמיות ולא ברוחניות.
  עם הזמן קריאת הרבנים תועיל, ועוד הורים יצטרפו לתוכנית הזו שכמדומני כרגע חתומים עליה יותר מעשרת אלפים בתי אב ליטאים. זה מה שיעזור, ולא כתבה משתלחת בטלויזיה החילונית שנועדה בעיקר לנגח ולא לתקן.

  יוסף חיים |
  הגב
 9. דידי צודקת בכל מילה!!!

  אני ספרדי שגדלתי וחונכתי בישיבות ליטאיות חשובות כמו כל משפחתי המורחבת, ועד היום אני וכל משפחתי אברכים, אבל לא דמיינתי לאלו חובות ולאלו צרות אני ועוד הרבה ממשפחתי המורחבת נפלנו בחובות ועיקולים ורדיפות, אלו אינם חיים, עדיף לעבוד, וכל אחד מבין מה זה אומר אם אני ינסה לעבוד מבחינת משפחה קהילה מוסדות וכו' חוץ מזה שקשה להאריך ולהסביר על הקושי למציאת עבודה מתאימה למי שגדל עם בחיים הליטאים..זה לא כמו חסידים שיודעים לעבוד בהרבה דברים בלי בושה ויש חברים שעוזרים למצוא, אצל הליטאים גם אברך שרוצה לעבוד כמעט אין לו סיכוי ומי שלא מבין את זה לא יודע במה מדובר.. ודידי צודקת שהבעיה הכי גדולה בקטע השידוכים זה הקטע שדורשים דירה כדי שלא תעבוד..ובאמת אין אפשרות לחיות בלי דירה ובלי עבודה, יש עוד הרבה מה להאריך בזה אבל כל מילה שדידי אמרה צודקת ב100 אחוז.

  יוסי |
  הגב
 10. צודקת , שמה אמת המכוערת מול פרצופיהם הנבהלים של בני תיירע

  נ

  ליטאי אביון |
  הגב
 11. רונן גרוס חוטא באותו חטא שהוא מאשים את הכתבת.

  חסידות חב"ד, חסידי חב"ד – הם הסמל המובהק של תורת הבעש"ט הקדוש ודרכי החסידות. כל עולמם והווי החיים שלהם, הוא עולם התורה, מצוות, מעשים טובים ועזרה לזולת. אהבת ישראל שאינה יודעת גבולות, ללא הבדל לחסיד או ליטאי. מסירות אין קץ לכל יהודי ויהודי בכל מקום שהוא.

  ולכן רונן גרוס עושה מעשה מאוד חמור בשרבוב שם חב"ד בכל הכתבה הזו.

  רונן חוטא באותו חטא שהוא מאשים את הכתבת.

  כפי שרונן גרוס, מעיד על עצמו שכאשר הוא עושה כתבה וכדומה, הוא רואה מראש ומצייר היטב לעצמו איך זה נראה וזה יתקבל, הוא מבין את התמונה הסופית איך זה יתקבל אצל הצופה.

  זאת אומרת שגם במקרה של הראיון הזה הנוכחי, רונן לא תמים, וכשהוא מזכיר את שם חב"ד, הוא מכוון את זה בכוונה תחילה, כדי לפגוע וליצור תדמית שלילית לחסידות חב"ד.

  למרות שרונן יודע שאין חסיד בחסידות שקשור לכתבה של הכתבת, למרות זאת, זה לא מפריע לו לשוב ולחזור בכוונה מכוונת פעם אחר פעם, ולדחוף בכוח את חב"ד. רונן אינו טיפש ובעשותו כך הוא מבקש בזה לשדר שדר שלילי ומצגת שלילית על חב"ד.

  אפשר וצריך רק להתפלל אל הקב"ה שכל אלה שבתוכנו, שיש להם אמצעי השפעה, גם באמצעי התקשורת, שינצלו את זה אך ורק בכיוון הטוב, כדי להרבות אהבה וחיבה בין איש לרעהו ואז נזכה לגאולה השלימה.

  רונן גרוס עושה בראיון הזה מעשה חמור מאוד, וחוטא באותו חטא שהוא מעשים את הכתבת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 12. גם בענייני חסידות היא מקשקשת!!!!!!!!!!!כנסו דחוף!!!!!!!!!תיהיו בהלם!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  חלילה וחס!!!!!!!!! לומר שהבעש"ט הוריד את גאוותם של לומדי התורה, ההפך!!!!!!!!! הוא העלה את פשוטי העם לשאוף לקדושה ולרומם את עצמם.
  אך אם זאת הבנתה בחסידות שהיא כור מחצבתה, אז ק"ו שבוודאי אין ביכולתה להבין מגזר שאינה שייכת אליו כלל וכלל.
  נ.ב. האם יש רב בחב"ד שמגבה אותה על עשיית כתבה זו??????????

  יעקב ישראל |
  הגב
 13. לזה מחנכים בחב"ד???

  כל הכבוד לאריה ארליך, שלמרות היותו חבדני"ק שרוף, ולמרות שהפך לאחרונה את עיתון משפחה ביחד עם החבדני"ק הנוסף יוסי אליטוב, לביטאון כפר חב"ד החדש, כתב נגד הכתבה. (חוץ מלדבר נגד דידי, טוב לדבר נגד חב"ד עצמם זה כנראה היה קשה מדי……………………………… )

  גילה |
  הגב
 14. מנוולת!!!

  במיוחד החלפת התלבושת שלה…
  שהיא מראיינת חרדים היא לבושה כמו בוגרת סמינר וולף.
  כשהיא הולכת ליד אמנון לוי, צריך לשפשף את העיניים ולבדוק האם מדוברת בחילונית או חרדית.

  גילה |
  הגב
 15. אם יש אדם שחושב שאפשר להועיל בנושא או בכל דבר אחר דרך כתבה בתקשרות

  זה לא עובד אצל החרדים רק אצל החילונים וגם שם אולי.. אם רוצים להועיל צריך ללכת לרבנים כמו שיש כאלו שכבר עשו זאת… כל המטרה ברורה לכל כבוד מהתקשרות שהיא מלכלכת על החרדים… ידעו וברור הענין

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 16. דידי, הקנאה מוציאה את האדם מן העולם

  דידי, הקנאה מוציאה את האדם מן העולם, אם את מלאה קנאה ע"כ שהציבור הליטאי ב"ה מסודר עם דירות את מוזמנת להיות שליחה נאמנה(במקום להתבזות בתוכנית שפלה שדאגה לנצל אותך היטב) באיזה שהוא מקום בעולם ולקבל על חשבון החסידות שכירות ודמי מחיה שעולים בעשרות מונים על כמה מאות אלפים שהתלוננת שמקבל בחור.

  יוני |
  הגב
 17. הרגישות לא מובנת לי. יש ביקורת והיא מוצדקת.

  להיטפל לקטע שהיא חבדניקית רק יוציא אותנו עוד יותר גרוע כשונאי מי שדרכו שונה, וזה ילדותי ומטופש.

  בסופו של יום היא מייצגת את השיטה של 90% מעם ישראל עד השואה, בפולין ובמרוקו, בהונגריה ובגרמניה – שלומי אמוני ישראל, למדו תורה וגם עבדו לפרנסתם, חוץ מכלי קודש למיניהם.

  מה שקרה בארץ עם עשרות אלפי אברכי כולל לאורך שנים זו תאונה ותופעה לא בריאה, בתורה כתוב שגבר צריך לפרנס את אשתו ולא להפך. בכל אשם בן גוריון עם חוק הגיוס, כדי לרוח מהצבא כולם הפכו לאברכי כולל וכך השתרש דבר שהוא נגד המסורת.

  אסתר חוה |
  הגב
 18. פה אני מרשה לעצמי לכתוב שאני מסכימה איתה

  אבל מול החברות אני יקלל אותה, כי אין לי אומץ. סך הכל היא מטיפה לתורה לשמה, היא טועה?

  שזה נעשה בטלביזיה לא נעים אבל הסבירה בצדק שאין ברירה, אבל עובדה המסר והביקורת הגיעה גם אלינו, הגיע הזמן לעשות חושבים, האם זה מוסרי? האם זה בריא? האם זו דרך התורה?

  החילול ה' הוא מאיתנו לא ממנה.

  שרה ד. |
  הגב
 19. כל הכבוד לרונן גרוס שנותן לה בשיניים.

  מברברת ומקשקשת

  נועה |
  הגב
 20. שליחת הסיטרא אחרא. לא פחות.

  גועל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 21. כתבה דחוף על פריצות בנשות חב"ד

  הפריצות בנשות חב"ד והמתירנות לתקשורת עם הפרוצים שבחילונים

  חסיד |
  הגב
 22. נקמנית

  בסך הכל נוקמת את נקמת חב"ד מהליטאים דרך התקשורת העויינת. חוכמה קטנה מאוד.

  דודי |
  הגב
 23. זה לא הבחורים דורשים

  אני חיתנתי בן, הבחור כלל לא התערב בדרישות זה אנחנו ההורים דברנו עם המחותנים על הכסף בלי מילה אחת עם הילדים.
  הערה נוספת מבחינת המשפחות בדרך כלל זה מתאזן יש לי עכשיו בת על הפרק ואני יתן לה פחות או יותר מה שקבלתי על הבן.
  הנקודה היא האם רוצים שהבן ישאר בלימוד תורה או לא.

  אבי |
  הגב
 24. ניפוח מקומם.

  ראית פעם את ר' דוד כהן, ראש ישיבת חברון? אדם שבתחילת דרכו חי באסם בתפרח כדי להקים ישיבה ועד היום הוא מוסר נפש על הרבצת תורה, אדם כזה נראה לך דואג ליוקרה שלו עצמו???
  ראית פעם את איך נראים 6,000 אברכי ישיבת מיר שלומדים תורה במסירות נפש?
  (רבים מהם בוגרי ישיבת חברון).
  הנתונים לא כל כך מזעזעים. ובשונה ממך גברת דידי, אני מגיעה מבפנים, ולא שומעת סיפורי אימה "מבחוץ". לא כולם דורשים. לא כל הורה חוטף התקף לב, יש הרבה הורים שרוצים לתת והרבה כדי שלילדים שלהם יהיה דירה.
  ורבים, רבים, רבים, רבים, רבים מהבחורים לומדים במסירות נפש, ובעמל, עוצמים את העיניים כדי לא לראות את הרפש שבחוץ (כולל כתבות של אמנון לוי) אלא כדי ללמוד תורה לשמה.
  זה אפילו לא לשון הרע, זה הוצאת שם רע. (וכלמדנית, את בטח יודעת מה ההבדל.)

  אסתי |
  הגב
 25. רוקדת לצלילי החליל של השטן....

  היא כנראה למדה את הדרך של לזרוק את הכביסה החוצה, מ"שוברים שתיקה".
  "עיתונות שמסוגלת לגעת בהכל"… כמו העיתונות של כפר חב"ד? נכון???
  "אנשים מכבדים את התורה ברחוב החילוני" עכשיו אני כבר בטוחה שהם כבר לא מכבדים.
  היא כנראה השליחה של הרבי של הטלוויזיה… את גם מניחה תפילין לאמנון לוי?
  ממש ממשיכה את דרכו של הבעש"ט אוהב ישראל הגדול!
  היא גם בטוח שאלה קודם באגרות קודם והרבי אישר לה את העניין.
  כך באמת חב"דניקים חושבים???
  בושה וחרפה.
  דבר ראשון היא מבאישה בחוץ את השם של חב"ד!!!
  מחכה לשמוע חב"דניקים שיתנערו ממנה!!!
  בואי תראי בבני ברק לומדים שחיים בחרפת רעב!
  בושה!!
  מחללת שם שמיים.
  רונן גרוס תודה שדיברת בשמנו.
  אחת שנשואה לבעל מהשורה הראשונה בחברון שלא דרש כלום.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 26. רונן גרוס מראיין מעולה

  כתבה מעולה שאלות מצויינות, היא חבדנקי"ת שונאת ליטאים.

  הכל שקוף כמו מים..

  משה |
  הגב
 27. דידי לא מבינה כלום

  היא מסתכלת על הענין כמו חילונית
  לא יושבת בתוך העם
  תסתכלו עליה כמו חילונית שחושבת שהיא מבינה
  מדברת על ראשי ישיבה כמו עסקנים
  הבלים שיוצאים מפיה

  ישראל |
  הגב
 28. היא לא מהמגזר החרדי

  במגזר החרדי לא מתחילים שיחה בסגנון "כביסה מלוכלכת"
  יש דרך תורנית וענין של לשון הרע ודין של חילול השם
  היא מדברת כמו כתבת שלא מחוייבת למשהו רוחני – לפחות בתחילת דבריה
  אולי לכן הרב שך העיף אותם מהמגזר…

  יצחק |
  הגב
 29. נפלת

  הבעיה שגם אתה בראיון הזה עם כל השאלות בעצם משרת את המטרה שלה וזה גם מגיע בסוף לציבור החילוני שכ"כ לא רצית שידעו מה קורה.

  בני ברקי |
  הגב
 30. לא מתאים

  מאוד מעניין, אבל משהו בעצם הראיון עם אשה כך לא כ"כ מתאים זה גם התפתחות לכיון חדש במגזר ולא טוב, ובכלל גם סכנה כך לנהוג שעיניים מאחור.

  צופה |
  הגב
 31. צודקת

  הגברת צודקת בכל מילה הגיע הזמן לטפל בכביסה המלוכלכת אם החרדים לא עוזרים אולי החילונים יעזרו

  דוד |
  הגב
  • מי היא בכלל???

   משמיצה את החרדים חילול ה שאין כמהו

   אנונימי |
   הגב