הבחורים עשו קורת רוח לרבי מגור באירוע נדיר. צפו בוידאו

בהשתתפות הנגיד האגדי אליש אנגלנדר: בחורי ישיבות גור שסיימו ש"ס שלם או סדרים מהש"ס בעל פה, התכנסו לכנס מיוחד. בעיצומו של האירוע הופיע הרבי מגור שליט"א בהפתעה, וחילק לחיים לבחורים. צפו

ארגון "איחוד מוסדות גור" כינס מעל 100 בחורים שסיימו את כל הש"ס או סדרים שלמים מהש"ס בידיעה מקיפה וברורה – בעל פה, לאחר שנבחנו בכתב ובעל פה במסגרות המבחנים של "האיחוד".

הבחורים הוזמנו ע"י האיחוד מ-16 הישיבות של גור בארץ להיכל "ישיבת שפת אמת" בירושלים, סביב שולחנות ריקים וללא ספרים, ללימוד "מזומנים" (שינון קבוצתי בעל פה – בשפת הישיבות).

על כל שולחן הופיע רק שם מסכת – ושמות 4 בחורים שאינם מאותן הישיבות. הבחורים שלא מכירים את חבריהם לשולחן, הכירו זה את זה רק בהתחברותם לתורה אחת ומבחן דו צדדי ראשון המתחיל ברגע זה.

אופי הלימוד היה רועש – שהרי כולו על פה, ומילא את ההיכל בקול תורה אדיר. "כל מי שנחשף למחזה נשאב פנימה, התחשמל", אומרים בארגון. "הבחורים היו נלהבים גם הם מעוצמת קול התורה, והתמלאו בתחושת אושר וסיפוק המתמצת את השקעתם כל השנים וקטיפת פרי עמלם. וכל זאת עם חברים שטרם הכירו משיחת חולין קלה, רק מלימוד התורה הקדושה, ואולי גם בלי להכיר את שמות החברים לשולחן".

האירוע התקיים ביום ציון היארצייט לאמו של הנגיד החסיד הרב אלי'ש אנגלנדר הידוע כתומך בפעילות ידיעת הש"ס, לכבודו התחלקו הבחורים לפי מסכתות סביב שולחנות, וסיימו יחד את "כל הש"ס תוך שעתיים" לעילוי נשמתה, ור' אלי'ש עצמו עבר משולחן לשולחן כאחד מהר"מים בישיבה, ובחן בעצמו בחורים רבים – ויצא מהתפעלות.

בסיום השעתיים הופיע האדמו"ר מגור שליט"א באורח נדיר – כשאיש מהמשתתפים והמסיימים לא ידעו על בואו – וישב בעת סיום הש"ס ע"י בחור בן 17 (!) שנטל את המיקרופון לידיו כשליח הבחורים שסיימו את כל הש"ס או סדרים שלמים.

לאחר קדיש ע"י ר' אליש, הרבי מזג לחיים ושלח לבחורים.

הנהלת האיחוד לא קיפלו ציוד, ניצלו את הדריכות והשקט והכריזו: כולם להישאר על המקומות. ר' אלי'ש את המיקרופון לידיו והחל לבחון את הבחורים ברבים, ואחריו כל המג"שים והר"מים. בתחילה רק הנועזים השיבו ללא מורא, אך בהמשך נדלקה האווירה ומכל שולחן נורו התשובות, ונלחמו להשיב בדבר הלכה.

צפו בוידאו ובגלריית תמונות: (צילום: משה גולדשטיין)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.