קוים לדמות הבחור שלמה זלמן קוזלובסקי ז"ל: "נעים הליכות ומסביר פנים"

מאות אנשים ליוו למנוחות, בלוויה רבת כאב וצער, את הבחור הצדיק שלמה זלמן קוזלובסקי ז"ל, בערש"ק פר' "בהעלותך את הנרות", סמוך לקבלת שבת, לאחר שנסתלק לבית עולמו בגיל כ"ג שנים ביו"ט שני של שבועות בנהר שליד ציון רבי נחמן. קוים לדמות בחור מיוחד.

מיד כשהוא הגיע לאומן וראה במקום שאחד מהאורחים בחדר מחזיק ברשותו טלפון לא כשר מיד הוא עזב את החדר, בהטעימו שיותר נוח לו להיות בציון הקדוש מבחדר זה.

כאמור הוא נסע לקראת חג השבועות לאומן על מנת להיות קרוב ככל שניתן לציון הקדוש, כאשר זאת היתה שאיפתו ומשוש חייו, לא היה גבול לאושרו כשנודע לו שאכן התאפשר לו לעשות זאת, לאחר שפעמים רבות בשנים האחרונות הדבר נמנע ממנו מסיבות טכניות וביורוקרטיות. הוא התכונן לכך בגיל ורעדה, וסיפר לכל ידידיו ומכריו בעונג רב, על הזכות שסוף סוף באה לידו.

מספר שעות לאחר צאת החג, התקבלה הבשורה הקשה כאן בארץ הקודש, כי שלמה זלמן שרוי במצב קשה מאוד, לאחר שאיבד שליטה בטבילה בנהר וטבע למוות בעיצומו של החג, ובפרט המנוח ז"ל אשר היה מקפיד מאוד על טבילות תמידים כסדרן.

חבריו, שמיד קפצו אחריו למים ושלפו אותו במסירות נפש, מצאו אותו במצב קשה מאוד. ועשו כל מאמץ להחיותו.

עם היוודע הבשורה הקשה, נערכו כאן תפילות רבות להחלמתו, כשמקביל עסקנים וארגוני הצלה מקומיים, הפעילו מערכות קשרים ואת טובי הרופאים על־מנת להצילו.

למגינת לב כולם, בבוקרו של יו"ט שני שבק שלמה זלמן חיים לכל חי. בשעות אחר־הצהריים התחיל מסע הלוויה, סמוך ונראה להיכל ציון רבינו הקדוש, ולאחר מכן ארונו הוטס ארצה, לאחר מאמצים גדולים של אנשי חסד של אמת, מוקדם ככל שהיה ניתן בנסיבות האמורות. וביום שישי בצהריים יצא מסע הלוויתו אל הר המנוחות.

שלמה זלמן קוזלובסקי ז"ל נולד בכ"ט מרחשוון תשנ"א, וכבר מקטנותו היתה ניכרת בו נפשו העדינה, ומחשבתו המעמיקה.

בהמשך עלה לישיבה קטנה בחצור הגלילית, שם שקד על תלמודו מתוך שמחה ועליצות, כשהחיוך תמיד על פניו, בישיבה־גדולה למד בבני־ברק, שם עלה ונתעלה במעלות התורה והיראה.

כאמור, במסע הלוויה השתתפו מאות מאות של בחורים אברכים ומבוגרים, ממכריו וידידיו הרבים אשר רכש בחייו הקצרים, בזכות היותו נעים הליכות ומסביר פנים לכל. כאובים ושבורים מדממים ובוכים פסעו אחריו, מי בדומיה ומי בתדהמה.

רבים מספרים על שבמשך חייו הקצרים עלי אדמות היה עוזר ומסייע להם בכל מיני הצטרכותם בגופו ממש, אם לקראת שבת קודש, בעת שהמון העם עסוק, ואם בזמנים אחרים.

בכשרונותיו הרבים היה ידע גם לנגן בקלרינט ובחליל, וזכה אף לשמח לבבות רבים בניגוניו ובצהלה שהיתה נסוכה על פניו. תהי נשמתו צרורה בצרור החיים.
unnamed
מאת אברימי צמח – מגליון נחלי נצח

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.