הבחור שפוצץ את פרשת הרב ברלנד מדבר

האיש שפוצץ את פרשת הרב ברלנד, חושף בריאיון למשה הלר בידיעות ירושלים על הרדיפה המתמשכת,ועל הנדודים ומקומות המסתור { "רוצים לחסל אותי" }

רחמים שלום, האיש שיחד עם אחיו נחמן פוצץ את פרשת הרב ברלנד, חושף בריאיון למשה הלר בידיעות ירושלים על הרדיפה המתמשכת,ועל הנדודים, ומקומות המסתור, "חשבתי שזה יעזור לי, אבל בשורה התחתונה הם ממשיכים לרדוף אותי", הוא מגלה.

לאחר שחשף את הפרשה, הוא הוכה ונרדף, רמי החליט לירות ירי אזהרה לעבר ביתם של המאיימים.  בעקבות הירי רמי רחמים שלום עצמו נשלח למאסר של שנה

כשיצא מהכלא הוא נאלץ לנדוד בין דירות מסתור בתל אביב, פתח תקווה ואלעד, שם החליף לא פחות שלוש דירות שונות ואינספור עבודות. הסיבה פשוטה: חסידי הרב ברלנד רודפים אותו ומאיימים עליו. "אפילו שיניתי את השם כדי שלא ינסו להגיע אלי", הוא מוסיף.

"הם מספרים לי על כל סוגי הנשק השונים שיש להם", הוא מוסיף לידיעות ירושלים. "הם שולחים אנשים לעבודה שלי, שולחים לאחי איומים, מתחקרים אותי באיזו שעה אני מסיים לעבוד, מתי ואיפה אני נמצא. הם כל הזמן שואלים אותי שאלות על הרב".

הרב אליעזר ברלנד

 

שלום טוען שהוא עצמו לא חושש מנקמת התלמידים אלא מפחד ממה שעלול לקרות לאחיו, שיעיד במשפט הרב ברלנד "אין להם מה לעשות איתי, אבל אני מפחד שאת נחמן הם ינסו לתקוף כדי שלא יגיע לשלב ההוכחות".

לדבריו, הרדיפה הם רוצים שכשהרב יוסגר לארץ אח שלי לא ייתן עדות, כי ברגע שהוא נותן עדות הסיפור תפור".

גם בקבוצות הווטסאפ הפנימית הוא זכה לאיומים, "בקרוב מאוד נזכה לשרוף את גופתך ולהשליך את האפר בים", כתב אחד התלמידים, "ככה שלא תזכה לקבורה יהודית".

אחד החברים בקבוצה כתב : "כולנו בעד דרכי נועם בסגנון דאע"ש".

 

לסיום שלום מקווה שהרב יוסגר לישראל . "חייבים להסגיר כבר את הרב", הוא אומר. "בכל יום שהוא לא מוסגר אחי בסכנת חיסול. הם עושים את כל המאמצים שהוא ייעלם, עוד לפני שהרב חוזר לארץ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.