הבחירות בבני ברק: מרן הגר"ח בחר ברובינשטיין

לפי החלוקה בין אגודת ישראל ודגל התורה, כעת תורה של 'דגל' לקבל את ראשות העיר, והגר"ח קניבסקי בחר כמועמד "שלו" את סגן ראש העיר אברהם רובינשטיין. יגאל גואטה: "התפקיד מגיע גם לנו"

אם חשבנו שבבני ברק הכול יהיה רגוע לקראת הבחירות המקומיות בעוד פחות משנה, מסתבר שלא ממש: כזכור, בבני ברק יש את ההסכם הידוע, קדנציה בראשות העיר ל'דגל התורה', וקדנציה לאחר מכן ל'אגודת ישראל'. מאחר וראש העיר המכהן כיום הוא חנוך זייברט מ'אגודת ישראל', הפעם מגיע תורת של 'דגל התורה' לקבל את ראשות העיר.

אבל לא הכל כל כך פשוט: הכאב הראש של בכירי דגל התורה הוא את מי לשים כמועמד דגל התורה לראשות העיר, מבין השניים המתמודדים על התואר, שני סגני ראש העיר, מנחם שפירא ואברהם רובינשטיין, שניהם בכירי 'דגל התורה'.

שפירא הוא צעיר יחסית שמסתובב הרבה בארץ כאחראי המחלקה המוניציפאלית בדגל התורה במקומות שיש ל'דגל' נציגות, ומכונה "איש השטח". לעומתו הרב אברהם רובינשטיין, ראש כולל 'נחלת משה', ידוע כמקורבו של מרן הגאון רבי חיים קנייבסקי, רוצה גם הוא לעצמו את התפקיד הנחשק, וזוכה לגיבוי של פטרונו הרוחני, הגר"ח.

הבוקר חושף עיתון 'משפחה' כי הגר"ח אכן רוצה לראות את רובינשטיין כראש העיר הבא. כאשר נשאל מרן הגר"ח על הרצון לדון על השמות המועמדים, התבטא הגר"ח כי רובינשטיין יהיה "המלך" (כפי שהוא מכונה בבית הגר"ח), בבני ברק.

אלא שבתווך, גם תנועת ש"ס המקומית רואה את עצמה נכנסת לקלחת הפוליטית של ראשות העיר, ורוצה גם היא להיכנס יחד עם עמיתותיה דגל התורה ואגודת ישראל לרוטציה.

ח"כ לשעבר יגאל גואטה מש"ס, אומר ל'אקטואליק': "אכן מגיע גם לנו, אבל לא אני המועמד. אני איש עסקים עכשיו וזה מה שמעניין אותי עכשיו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יש לערוך בחירות בבני ברק !!!

    להריץ מועומד זה כמו ברוסיה . מספיק העיר סבלה מזייברט ! יש לתת לתושבי בעיר את חופש ההחלטה !

    חיים |
    הגב