הבחירות בבריטניה: מפלה לתרזה מיי

המפלגה השמרנית זכתה ב-311 מושבים בפרלמנט, ולא תצליח להרכיב לבד קואליציה

לאחר ספירת מרבית הקולות בבריטניה, עולה כי ראשת הממשלה תרזה מיי לא יכולה להרכיב ממשלה.

המפלגה השמרנית בראשות תרזה מיי זכתה אמנם ב-311 מושבים בפרלמנט, אולם מפלגת הלייבור בראשות ג'רמי קורבין זוכה ב-260 מושבים, בכך מאבדים השמרנים את הרוב  בפרלמנט, ולכן היא תיאלץ להקים קואליציה יחד עם הלייבור.

על פי תוצאות האמת, גם ג'רמי קורבין וגם תרזה מיי לא יצליחו לבדם להרכיב קואליציה. מדור במפלה למיי ולשמרנים, שיצאו לבחירות המוקדמות בכדי להגדיל את כוחם בפרלמנט, הטרור המשתולל בלונדון, צימק את כוחה של מיי שמפלגתה ירדה מ-330 מושבים ל-319 מושבים.

בנוסף, מפלגת UKIP מהימין הקיצוני בבריטניה, לא זכתה עד כה באף מושב, ככל הנראה, הקולות עברו ממפלגת הימין הקיצוני להצבעה לג'רמי קורבין האנטי ממסדי משמאל.

 

מנהיג מפלגת הלייבור, ג'רמי קורבין, הגיב בחשבון הטוויטר שלו לתוצאות המחמיאות "לא משנה התוצאות הסופיות, הקמפיין החיובי שלנו שינה את הפוליטיקה בבריטניה לטובה". המועמד הודה לכל מי שהצביע ותמך בחזון לבריטניה שיוויונית יותר ואמר: "אלו שעברו מדלת לדלת ועד לאלו שטיפלו ברשתות החברתיות, כולם עבדו קשה מאוד. מדהים לקבל תמיכה רחבה כל כך".

קורבין  התייחס בנאומו לכך שמצביעים רבים לא יצאו להצביע,"לאנשים נמאס מסגפנות ומקיצוצים בשירותים הציבוריים".

 

ראש המשלה המכהנת תרזה מיי, אמרה בנאומה. "לא משנה מה יהיו תוצאות הבחירות, בריטניה זקוקה בדחיפות ליציבות ואנו נספק אותה בכל מקום שנהיה".  מיי הייתה לחוצה וקולה רעד במהלך נאומה.

 

לאחר פרסום תוצאות המדגמים, בבורסה בלונדון דיווחו על צניחת הפאונד בשל מפלתה של מיי.

 

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.