הבחירות בבריטניה: ניצחון לקמרון

על פי המדגמים וספירת יותר מ-90% מהקולות, מפלגת השמרנים בראשות ראש הממשלה המכהן דיוויד קמרון תרכיב את הממשלה הבאה

 

ניצחון לימין בבריטניה: על פי המדגמים וספירת יותר מ-90% מהקולות, מפלגת השמרנים בראשות ראש הממשלה המכהן דיוויד קמרון תרכיב את הממשלה הבאה, ועל פי חלק מהתחזיות עשויה אף לזכות ברוב מוחלט בפרלמנט, ללא צורך לחבור למפלגות אחרות. "היה לנו ערב חזק מאוד", אמר קמרון בנאום ניצחון שנשא. אד מיליבנד, מנהיג הלייבור נשמע מאוכזב עם תום פרסום המדגמים: "מתנצל על לילה קשה".

 

"אני תמיד אומר שיש רק סקר דעת קהל אחד שנחשב, וזה ההצבעה ביום הבחירות", אמר קמרון, שצפוי לקבל את המנדט להרכבת הממשלה מהמלכה אליזבת. "זהו לילה חזק מאוד למפלגה השמרנית. אני חושב שקיבלנו תוצאה חיובית לקמפיין חיובי שעסק בשמירה על הכלכלה שלנו ויצירת מקומות עבודה". הוא הביע ביטחון כי ימשיך להנהיג בהצלחה את הממלכה המאוחדת לחמש שנים נוספות.

 

מנהיג הלייבור לעומת זאת, נשמע מאוכזב מאוד מתוצאות הבחירות. "התוצאות עדיין מגיעות אבל ללא ספק זה היה לילה מאכזב וקשה מאוד למפלגתנו", אמר מיליבנד. "לא השגנו את היתרון לו קיווינו באנגליה ובווילס. בסקוטלנד ראינו פרץ של לאומיות שהציף את המפלגה שלנו, אני רוצה לומר לכל העמיתים שלנו בסקוטלנד שאיבדו את מושביהם, שאני מצטער מעומק לבי על מה שקרה".

 

על פי המדגמים שפורסמו אמש, מפלגת השמרנים זכתה ליתרון גדול של 316 מושבים לעומת 239 מושבים בהם זכתה מפלגת הלייבור. הבוקר (שישי), לאחר ספירת מרבית הקולות, נראה כי אכן קיים פער בין שתי המפלגות הגדולות, שיוביל את קמרון חזרה למשכן ברחוב דאונינג 10.

 

עוד על פי תוצאות המדגם, המפלגה הלאומית הסקוטית זכתה במדגם ל-58 מושבים. מדובר בהישג משמעותי עבור הסקוטים, שמגדילים באופן ניכר את כוחם. המפלגה הליברל-דמוקרטית זכתה ב-10 מושבים ומפלגת ה-UKIP הלאומנית הבדלנית נחלה תבוסה קשה עם שני מושבים בלבד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.