הבחירות בגרמניה: מרקל ניצחה – הימין הקיצוני מתחזק

המדגמים בגרמניה בישרו הערב כי כי אנגלה מרקל תכהן כקנצלרית גרמניה בפעם הרביעית ברציפות. שולץ הודה בתבוסתו. הימין הקיצוני מרים ראש

מנתוני המדגמים המתפרסמים בגרמניה עולה כי אנגלה מרקל תכהן כקנצלרית גרמניה בפעם הרביעית ברציפות .

מפלגת המרכז-ימין בראשותה זכתה ב-32% מהקולות ואילו המפלגה הסוציאל-דמוקרטית, שזינבה מאחוריה זכתה ב-20% מהקולות בלבד.  התוצאה שמדאיגה את היהודים בגרמניה, היא ההישג של המפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה" (AFD) שהגיעה למקום השלישי עם 13.5%. המפלגה הקיצונית היא הראשונה שנכנסת לבניין הפרלמנט מאז מלחמת העולם השנייה. בעבר התבטאו ראשי המפלגה בעד חיילי גרמניה הנאצית ונגד הקמת אנדרטה לנספי השואה.

מנהיג מפלגת הסוציאל-דמוקרטים בגרמניה מרטין שולץ התייחס למדגמים הראשונים של תוצאות הבחירות,  ואמר כי "זהו יום מר לסוציאל-דמוקרטים בגרמניה, הפסדנו בבחירות".

הימין הקיצוני  נכנס לבונדסטג, לראשונה מזה חמישה עשורים שחבריו לא כיהנו בפרלמנט.
מי שכן יחבור לקואליציה של מרקל הם  מפלגות  ה-FDP, שזכתה ל-10% מהקולות; ומפלגת השמאל Die Linke שזכתה  ל-9%.

בעקבות עליית הימין הקיצוני, הרב שמואל סגל, שליח חב"ד בברלין, נשמע מודאג בשיחה עם חדשות 2 Online. "כל הכוחות השפויים בגרמניה יתאחדו כדי להפוך את המפלגה הזאת לתופעה חולפת".

בנוסף, 35 רבני ערים ב"איגוד הרבנים גרמניה" קראו ליהודים במדינה לעשות כל מאמץ לצאת ולהצביע, במטרה להעלות את אחוז ההצבעה ולהחליש את המפלגות הקיצוניות. יהודה, ישראלי שמתגורר בברלין סיפר לחדשות 2 Online כי אינו מצליח להבין את היהודים שתומכים במפלגה. "יש אנשים בקהילה היהודית שחושבים שהעובדה ש-AFD יוצאים נגד מוסלמים תעזור ליהודים, אבל ההיסטוריה מלמדת שגם היהודים נמצאים בסיכון ואסור לתת לזה לקרות".

ההצבעה נערכת על רקע החשש מפני מהגרים מוסלמים מהמזרח התיכון שהביאו לעלייה של 50% בתקיפות אנטישמיות מאז תחילת השנה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.