הבחירות בטבריה: המקובל והמרא דאתרא נפגשו

השבוע נפגשו הצדיק המקובל הגר"ד קוק והמרא דאתרא הגר"ד אויערבאך ושוחחו על הקמת מפלגת האחדות

האם תהיה אחדות בטבריה של כלל הציבור החרדי? הבוקר פורסם כי השבוע נפגשו הרב המקובל, הצדיק הרב דב קוק שליט"א, והמרא דאתרא בטבריה הרב אברהם דב אוירבך, ושוחחו בעניין הקמת מפלגת אחדות שתייצג את כלל הציבור החרדי על פי הכוונתם של גדולי ישראל.

כזכור, כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, הגר"ד קוק שליט"א יוזם אחדות חרדית בטבריה, ריצה משותפת של כלל המפלגות החרדיות בעיר: 'יהדות התורה', 'יחד' ו'ש"ס'.

במכתב ששיגר נכתב כך: "היות וענין הבחירות לראשות המקומית קרב ובא, וכל העמדת נציגי ציבור אינה אלא להיות "ידא אריכתא" של תורתנו הקדושה, ובענין שכזה לא שייך מחלוקת ובפרט לעת כזאת אשר צרים עלינו מבחוץ להוקיע כל דבר שבקדושה ובידנו להפר עצתם!", הוא כותב. "על כן מן ההכרח לאחד את כל הנפרדים לגוש אחד הכולל את כל הציבור".

על פי נוסח המכתב עליו חתומים באיחוד נדיר והיסטורי הראב"ד הרב אברהם דב אוירבך והצדיק הרב דב קוק שליט"א, פועלים השניים ל"איחוד גדול שלא היה כמותו – בהקמת מפלגה חדשה שתאחד סביבה את כל הציבור הטברייני בכלל ושומרי התורה בפרט!".

בשבוע שעבר הגיע הצדיק הרב דב קוק אל ר' אבישי הכהן, מאנשי הציבור בעיר, והנחה אותו על כל פרט ופרט לגבי הבחירות, איך לאחד את כלל הציבור ואיך לקדש שם שמים ברבים, ולעזור לתושבי טבריה.

במכתב הקודש עליו חתומים הראב"ד הרב אוירבך והרב דב קוק נכתב: "החלטנו להטיל משרת קודש זו על ידידנו היקר והנעלה מוקיר רבנן ותמכין דאורייתא זה רבות בשנים ר' אבישי כהן הי"ו, אשר ידיו רב לו בעשיה למען הכלל והפרט! מצווה רבה וחובה קדושה לחזק ולעורר בענין זה כדי שיתקדש שם שמים. ושומע לנו ישכון בטח".

עם זאת, לא ברור האם ש"ס ירוצו במשותף עם מפלגת יחד לאור היחסים המתוחים בין דרעי לישי וזאת חרף המאמצים הרבים להשכנת השלום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.